Ситуація на ЗАЕС критична і надалі. Російська Федерація і надалі утримує станцію і використовує у своїх цілях. При цьому Путін, схоже, готовий навіть спричинити там аварію, лиш би показати свою міць Заходу. З цього приводу дав коментар і військовий експерт, полковник ЗСУ Петро Черник.

« Не забуваймо, що станція є найбільшою у Європі і там дійсно велитенська кількість електроенергії може генеруватись» , — нагадав Петро Черник.

Також у своїй розмові експерт зазначив, що Російська Федерація вдавалась і надалі буде вдаватись до шантажу на ЗАЕС, оскільки це больова точка для Заходу, та і для всього світу в цілому.

«Росіяни намацують больові точки у Західному світі, оскільки в Європі їм необхідно дещо інше», — розповів військовий експерт.

 

Росії і Володимиру Путіну зокрема, потрібні мирні переговори, а шантаж на ЗАЕС це один із способів домогтись цього. Шантажі були і будуть. Особливо через представника МАГАТЕ, який показав свою лояльність до Російської Федерації.

«Їм необхідні переговори, а ядерний шантаж в їхньому розумінні це точка до переговорного процесу. Оскільки керівник МАГАТЕ показав лояльне ставлення до Російської Федерації», — підсумував Петро Черник.

«Чи вдасться їм дійти цих переговорів? Навряд чи. Чи можуть вони робити провокації на ЗАЕС. Скоріше так, ніж ні. Але ніхто точного прогнозу дати не може», — додав в кінці військовий експерт Петро Черник.

Лише оперативна реакція світу може врятувати ЗАЕС від катастрофи. Але це все досі питання часу.