Печерський суд Києва зобов’язав Офіс генпрокурора порушити справу про підготовку державного перевороту, про який в одному зі своїх відеозвернень розповідав колишній народний депутат України Давид Жванія.

Про це 11 вересня у Facebook повідомив народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ренат Кузьмін.

Над виконанням цього рішення встановлено судовий контроль, повідомив Кузьмін.

“Як бачите, Печерський суд угледів достатньо підстав для порушення справи за інформацією Жванії про підготовку державного перевороту восени 2020 року”, – написав депутат.

Він нагадав про те, що Жванія у своєму відеозверненні 21 серпня докладно розповів про діяльність злочинної спільноти, очолюваної, за його даними, п’ятим президентом України Петром Порошенком.

“До речі, вчорашню пресконференцію Турчинова [екссекретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов] і Луценка [колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко] цілком можна розцінювати як початок спецоперації із захоплення влади. Шкода, що підстав для розслідування справи не побачила генпрокурорка Венедіктова, що ж, тепер буде працювати, виконуючи рішення суду”, – підсумував Кузьмін.

Жванія опублікував 21 серпня чергове відео, у якому розповів, як Порошенко та екссекретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов організували серію побиттів на Майдані, “щоб підігріти ненависть” до колишнього президента України Віктора Януковича.

“Вони 25 грудня 2013 року організували побиття [народної депутатки] Тетяни Чорновол. Це було зроблено заради того, щоб не дати затихнути Майдану, щоб люди не почали розходитися”, – говорив Жванія.

Також Жванія стверджував, що чиновники з Євросоюзу отримали хабар за підтримку Порошенка на виборах президента України 2014 року. Екснардеп заявив, що через тодішнього посла України у ФРН Павла Клімкіна він передав єврочиновникам €5 млн.

Жванія обіймав посаду міністра з питань надзвичайних ситуацій України в уряді Юлії Тимошенко (2005), був депутатом Верховної Ради чотирьох скликань. У парламенті VII скликання (2012–2014 року) входив до фракції Партії регіонів, проте покинув її після розгону студентів під час Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року. Після Революції гідності активної участі в українській політиці не брав.