У січні компанія "Українська бронетехніка", яка належить голові парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Сергію Пашинському, отримала 200 млн гривень на виконання таємної угоди з Міноборони.

Як повідомив голова експертної організації StateWatch Гліб Канівський, з посиланням на офіційний портал використання публічних фінансів, гроші перерахували в рамках державного оборонного замовлення на поставку бронемашин "Варта", передає "Економічна правда".

Відзначається, що кошти надійшли з рахунку Державного казначейства на приватний рахунок "Української бронетехніки", відкритий в Ощадбанку.

"Таємна оплата без конкурсу поза Prozorro за автомобіль, який має кілька конкурентів на ринку України і про технічні характеристики якого достатньо інформації в мережі інтернет, свідчить про те, що Міноборони могло зробити свій вибір на користь "Варта" під тиском політиків", – вважає Канівський.

Як стало відомо, Міноборони намагається стягнути штрафні санкції з ТОВ "Українська бронетехніка" за несумлінне виконання таємних контрактів в попередні роки.

ТОВ "Українська бронетехніка" маловідома приватна фірма, яка до 2015 року мала назву ТОВ "Укрглавпак" і спеціалізувалася на виробництві тари з пластмаси.

Директор фірми Олександр Кузьма є родичем відомого в фармбізнесі Миколи Кузьми, який в 2014 році був помічником на громадських засадах Пашинського. Спочатку двохтисячних Микола Кузьма був помічником народного депутата Раїси Богатирьової, в той час члена Партії регіонів, яка пізніше стала міністром охорони здоров'я.

У 2015 році в коментарі ЗМІ Микола Кузьма назвав себе ідеологом створення бронемашини "Варта".