Глава делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук вважає, що Мінські угоди не можуть бути виконані в нинішньому вигляді. Вихід з цієї ситуації, на його думку, слід шукати на рівні глав держав “Нормандської четвірки”.

Про це Кравчук заявив в ефірі “Радіо НВ”.

“На чолі з паном Порошенком записали одне, а тепер вимагають іншого. А ті, хто записав і підписав, нам нагадують, що міжнародні домовленості треба виконувати. Ми зараз знаходимося в такій ситуації досить непростій: є Мінські угоди, але вони не можуть бути виконані в силу зрозумілих причин. І не можуть бути виконані, тому що тоді, коли вони підписувалися, вже було зрозуміло, що вони не будуть виконані. Але, згідно з міжнародними умовами та домовленостями, міжнародні угоди не можуть бути скасовані однією стороною “, – сказав він.

Кравчук вважає, що вихід із ситуації потрібно шукати через Нормандський формат. Він зазначив, що 11 вересня проходить зустріч політичних радників глав держав “Нормандської четвірки”, і є реальні надії на проведення зустрічі лідерів держав.

“Я думаю, що такі питання потрібно вирішувати тільки на такому рівні, іншого я не бачу”, – підкреслив Кравчук.

Глава делегації України в ТКГ вважає, що серйозно можна обговорювати питання про якусь зміну Мінських угод, якщо воно буде поставлено на порядок денний зустрічі “Нормандської четвірки”.

“Ми думаємо, що потрібно вже поставити це питання на обговорення до порядку денного, і визначитися. Інакше це колізія, яка завжди буде служити тому, хто цього захоче. А ми хочемо домогтися миру. Миру потрібно домагатися на реальних можливостях, а не на побажаннях “, – зазначив він.