Нещодавно ЗМІ повідомили про те, що у небі над Україною пролетіли два літаки США, які збирали розвіддані про війська РФ.

Про це пише Forbes, додаючи, що в польоті були задіяні борти E-8C та RC-135V, які пролітали за 40 км від окупованих територій Донбасу.

Окрім цього видання наголошує, що виконана місія мала військову новизну – це одна з перших місій Військово-повітряних сил США, коли американська авіація відкрито пролетіла у повітряному просторі України.

Літак спостереження E-8C, що збирав розвіддані у небі України, здатний фіксувати наземні цілі, живу силу, а також і військову техніку. Розвідувальний борт RC-135V призначений для радіоперехоплення.

Зазначимо, що через супутникові знімки знову вдалося зафіксувати збільшення російських військ на кордоні з Україною та у тимчасово окупованому Криму. Військова активність РФ виявлена на трьох об’єктах у Криму та на п’яти на заході країни.

Також нагадаємо, що медіа раніше повідомляли, що Головне управління розвідки Міноборони України зафіксувало, що Росія у грудні збільшила постачання бойової техніки та озброєння у тимчасово окуповані райони Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).