Російські війська не змогли вийти на важливий для оточення Бахмута рубіж та створення «котла», про яке вже встигли повідомити пропагандисти. 

  

Бахмут став остаточним вироком для «другої армії світу». Росіяни штурмують це місто Донецької області кілька місяців поспіль, кинувши всі сили та кошти, але все, що їм вдалося – знищити будівлі, позбавивши мирних мешканців будинку та роботи. 

  Супутникові знімки дороги у районі селища Хромове доводять, що окупанти не можуть просунутися на цьому напрямі кілька тижнів. 

  Кадри із супутника опублікував OSINT-дослідник Еміль Кастехельмі. 

  Вранці 21 квітня деякі представники формування ДНР стверджували, що дорога перейшла під контроль загарбників. Проте, за оцінкою експерта, загарбники довгий час не можуть досягти прогресу в цьому напрямку. 

  Кастехельмі пов’язує це з підготовленими ЗСУ зміцненнями, які пережили дуже активні обстріли та атаки армії РФ: «Довше, ніж я очікував». 

  При детальному вивченні знімків з’ясовується, що незважаючи на інтенсивність обстрілів у районі Хромово, зміцнення українських захисників можуть бути придатними для використання. 

  Як зазначає аналітик, дорогу через селище Хромове ЗСУ мало використовують, проте вона важлива для поставок: якщо окупанти дістануться сюди, то зможуть прострілювати шляхи постачання захисників, що залишилися, і навіть можуть продовжити наступ. 

В той же час Бахмут не є ні в оперативному, ні в тактичному оточенні. Разом з тим, якщо РФ вдасться перерізати “трасу життя”, може бути порушено питання про виведення ЗСУ, пише OSINT-дослідник і військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, коментуючи чутки про нібито “котел” в місті.  

Коваленко констатує наявність проблеми з виходом групи окупантів до “траси життя” ЗСУ на відстань ведення вогню з легкого стрілецького, “але багато ознак вказують на те, що їх перебування там ситуативне”. 

“0506 і 0504 продовжують функціонувати, а крім них, між самими трасами, є ще кілька обхідних шляхів, які в нинішніх погодних умовах використовувати вельми проблематично, але все ж можливо. Переважно гусеничною технікою”, – пояснив Коваленко.  

У самому місті росіяни продовжують концентрувати основну увагу на північному секторі. “Схоже, вони там для себе побачили “вікно можливостей”. Хоча, в даний час вперлися в “алею троянд”, де відбувається постійний обмін позиціями без будь-якого рішучого прориву для окупантів”, – написав експерт. 

У зв’язку з цим загарбники намагаються просуватися вулицями Виноградною, Колпаковою – через 3-тю школу на Чкалову: “Ряд позицій зайнятих ними по правий бік від залізничного вокзалу дозволяє їм це здійснювати з перспективою, щоб зімкнутися по крайньому боці. Хоча контратаки ЗСУ значно уповільнюють цей процес”. 

На півдні Бахмута позиції ЗСУ відносно стабільні. Головна вулиця Чайковського під контролем української армії, так само як і під контролем буферна зона з вулицею Корсунського і виходом до Іванівського.  

Таким чином, додав Коваленко, попри стабільно дуже важку ситуацію в місті, ЗСУ продовжують зберігати свободу маневру, що дозволяє вести ефективну оборону і стримувати натиск переважаючих кількісно сил противника.  

“Якщо ж ця проблема не вирішиться, а ситуація погіршиться аж до фізичного перерізання траси, то не виключаю, що може бути порушено питання про виведення контингенту тими шляхами, що залишилися. Але поки про це говорити рано і невідомо, як складеться ситуація вже завтра”, – зазначив оглядач. 
 
Та наразі ЗСУ тримають оборону зайнятих рубежів і більше того – ефективно знищують десятки загарбників.