Заступник міністра закордонних справ Андрій Мельник сподівається, що канцлер ФРН Олаф Шольц і німецька коаліція “наслідують американський приклад, щоб масово збільшити військову підтримку моєї Батьківщини без будь-яких “якщо” і “але”, включно з бронетехнікою, західними ЗРК та боєприпасами. Про це він сказав в інтерв’ю RND.

За словами колишнього посла України в Німеччині, аргументи глави уряду цієї країни проти постачання Силам оборони танків Leopard, БМП Marder, БТР Fuchs, БМД Wiesel та ЗРК Patriot “непереконливі”. Дипломат сподівається, що Шольц “перегляне свою стриманість, наприклад, із Leopard та Marder… включно з системами Patriot від Німеччини”.

Мельник пропонує рішення канцлеру, який не хоче, щоб ФРН одноосібно давала Україні ці озброєння, – створення європейського танкового альянсу на чолі з Берліном.

“На наш погляд, аргументи, чому танки не будуть доставлені в Україну, абсолютно непереконливі. Якщо федеральний уряд не хоче займатися поставками поодинці, Німеччина може взяти на себе провідну роль на континенті, створити європейський бронетанковий альянс”, – сказав заступник глави МЗС.

Він підкреслив, що крім цього ЗСУ, як і раніше, потрібні німецькі бронемашини типу Fuchs і Wiesel.

Канцлер ФРН Олаф Шольц і правляча коаліція різними способами пояснювали, чому не дають добро на танки Leopard 2 для ЗСУ: це нібито не підтримує частина електорату і таке начебто потрібно узгоджувати з союзниками, або довго вчитися керувати танком, і що Україна не має інфраструктури для їхнього обслуговування. Також озвучувалося, що Німеччина не дасть бронетехніку першою, доки це не зроблять США з танком Abrams.

“Крім того, нам терміново потрібні боєприпаси. Здебільшого ми використовуємо західні системи озброєння, і туди підходять лише боєприпаси, які виробляють наші партнери. Тому завдання №1 на найближчі тижні та місяці – забезпечити швидке постачання цих боєприпасів”, – зазначив Мельник.

Він закликав коаліцію у ФРН “зробити все, що допоможе Україні відбити цю російську атаку та врятувати людські життя. І це потрібно сьогодні, а не колись потім”.

Нагадаємо, наприкінці листопада Німеччина запропонувала Польщі ЗРК Patriot, а Варшава сказала: “Краще дайте їх Україні”. Берлін відповів, що для цього потрібне рішення союзників щодо Альянсу і їх це заскочило зненацька. Генсек НАТО заявив, що для цього рішення союзників не потрібне: це вирішувати Берліну. Німеччина у результаті відмовила.

Також після візиту президента Зеленського в США у канцлера сказали, що будуть раді, якщо він приїде і до Німеччини, але танки поки не дадуть.

Про це на брифінгу повідомив речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт.

За його словами, він не може повідомити про будь-які плани щодо можливого візиту Зеленського до Німеччини в майбутньому, проте Берлін буде радий прийняти українського президента, якщо він захоче приїхати.

Він зазначив, що і про візит Зеленського до США не було відомо до останнього моменту.

Гебештрайт назвав візит українського лідера до США “дуже позитивним знаком та обнадійливим кроком”.

Спікер уряду Олафа Шольца також наголосив, що Німеччина поки не планує оголошувати про передачу нових позицій військової допомоги, зокрема танків Leopard 2.

Він нагадав, що жодна країна не надала Україні танків західного зразка, а Берлін не бачить ознак того, що це відбудеться найближчим часом.