Як повідомляла представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева, вільний Крим так само неминучий, як і відсіч російських військ від Києва.

Командування рф усвідомлює, що питання втрати окупантами Криму стає практично невідворотнім, особливо коли Україна отримає далекобійну зброю та засоби для контрнаступу. Через сакральність півострова подібний розвиток подій може стати вирішальним для путінського режиму.

Саме через це, за даними джерел 24 Каналу в українських спецслужбах, у Кремлі намагалися задіяти всі наявні можливості для перехоплення ініціативи у війні, якомога швидше створити ударні угруповання та максимально затримати передачу Україні танків. Адже ймовірний прорив ЗСУ на Півдні дасть змогу оборонцям нашої держави сконцентруватися на звільненні Криму навіть без додаткових далекобійних ракет.

Аби відтермінувати контрнаступ Сил оборони України та змусити наш Генштаб сконцентруватися не на звільненні територій, а на їх утриманні, окупанти й ведуть перегони по підготовці до атаки останньої надії.

Згідно з інформацією українських спецслужб, російські воєначальники цілком розуміють ситуацію, яка склалася на фронті. Вся їх наявна армія погрузла у боях та не здатна проводити операцій стратегічного рівня через відсутність бронетехніки та особового складу.

У Кремлі не відмовилися від ідеї знищення України, однак мають розуміння, що у найближчий час, ймовірно, їм доведеться вести боротьбу за Крим, який неможливо втримати. Тому росіяни й хочуть закидувати наші позиції нескінченною навалою орди у сподіванні, що за час боїв за перехоплення ініціативи їм вдасться досягти серйозних успіхів,
– зазначили в українських спецслужбах.

Росіяни націлені на те, що Європа та США врешті решт втомляться від надання допомоги Україні та змусять Київ сісти за стіл перемовин із виконанням вимог Кремля. Для цього у Москві хочуть не втратити військових позицій щонайменше до наступних президентських виборів у Штатах.

Саме на залякування Заходу направлені й погрози різноманітних російських діячів щодо використання ядерної зброї, однак якогось єдиного рішення, яке б дозволило загарбникам досягти успіху, наразі немає. Адже так чи інакше Україна отримує потужну військову підтримку від партнерів, а росіяни не здатні це зупинити.

Саме через те, що навіть у випадку чергової навали з Білорусі чи ескалації на Сході або ж на Запоріжжі Кремлю не вдасться суттєво відтермінувати контрнаступ ЗСУ, у Москві й займаються не тільки підготовкою до атаки, але й концентрацією своїх можливостей по обороні Криму. Для цього росіяни накопичують військову техніку неподалік від адміністративного кордону з материковою Україною, створюють фортифікації та розгортають “Іскандери” для контролю за трасою від Мелітополя до Чонгару.

Якщо Україна почне битву за півострів, це означатиме чергову поразку Путіна, і аж ніяк не мотивуватиме окупантів віддавати свої життя за щось, що їм не потрібне. Особливо, якщо командування армій та ФСБшники показово втечуть за першої нагоди, а такі плани у розташованого в Криму російського керівництва вже існують. То ж чіткого плану оборони півострова у московитського генштабу не існує, бо так чи інакше будь-яке просування ЗСУ на Південь призведе до його подальшої втрати.

Про повернення Криму говорять усі українські військові. Кирило Буданов нещодавно вразив своєю мапою світу та розповів, як же відбуватиметься звільнення півострова.

Щодо Криму, бачення в Кирила Буданова чітке: у планах — повернення територій України до кордонів 1991 року. А ті, хто не погоджуються, не погоджуються зі світопорядком, який існує з часів закінчення Другої світової війни, та з новими засадами ООН, сказав Буданов.

Крим буде повернуто комбінованим шляхом: і силою, і дипломатією. Але без сили нічого не буде. Наші підрозділи зайдуть туди зі зброєю в руках.