В Ужгороді на прямо території храму Христа Спасителя УПЦ МП роздавали передвиборчі агітки за ОПЗЖ.

Відео з кадрами, які це підтверджують опублікував на сторінці в Facebook Тарас Деяк, повідомляє Релігійна правда.

Громадські активісти викликали поліцію, аби вона з’ясувала, на яких підставах біля храму Христа Спасителя поширюють цю агітацію.

Один із активістів зазначив, що цей священник отримав три роки умовно за посягання на територіальну цілісність України. З його словами, клірик сам балотується в Закарпатську обласну раду від ОПЗЖ.

“Це отець Сидір, сепаратист. Він агітує за сепаратистську партію, партію війни”, – зазначив активіст.

В дописі зазначається, що після оприлюднення відео палатка і вся агітація зникла.

Як з’ясувалось, засуджений за сепаратизм священник РПЦвУ (УПЦ МП) Дмитро Сидор зареєстрований 13-м номером списку проросійської партії “Опозиційна платформа — За життя” (ОПЗЖ) в Ужгородську міську раду.

Нагадаємо, Отець Сидір вважається духовним лідером політичної течії закарпатського русинства, націленої на відокремлення Закарпатської області від України.

У 2012 році Вищий спеціалізований суд залишив без змін вирок, винесений Сидору Апеляційним судом Закарпатської області – 3 роки позбавлення волі з випробувальним терміном на 2 роки. Його притягнули до кримінальної відповідальності за “меморандум”, прийнятий на “конгресі русинів” 25 жовтня 2008 в Мукачеві.

Текст “меморандуму” містив “Акт проголошення відновлення русинської державності”. Ба більше – у 2011 році священник заявляв про право русинів “зі зброєю в руках захищати свою свободу” від України.