Дипломатичне вирішення проблеми російської агресії в Україні є головним пріорітетом теперішньої української влади, але аж ніяк не можна забувати і про інші можливі сценарії подальшого розвитку ситуації.

 

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив в інтерв’ю турецькому телеканалу TRT Russian, передає Укрінформ.

Відповідаючи на питання про готовність України до військового сценарію в разі провалу політичного процесу, міністр зазначив:

«Коли у вас є такий сусід, як Росія, потрібно бути готовим до будь-якого сценарію. Ви знаєте, що це не ми напали на Росію. Це Росія напала на Україну. Але дипломатичне вирішення ситуації залишається абсолютним пріоритетом для України, і ми шукаємо способи переконатися, що знайдемо рішення в цих рамках».

Він також підкреслив, що в інтересах України і всієї Європи, щоб санкції проти РФ тривали до тих пір, поки Москва не виконає свої зобов’язання згідно з Мінським угодами.

При цьому глава МЗС України назвав Тристоронню контактну групу із врегулювання ситуації на Донбасі «важливим інструментом», здатним виконувати свої завдання, але зазначив, що «кожен результат і крок вперед вимагає великих зусиль».

«Тристороння контактна група – це тягар, який ми повинні нести, поки він не приведе нас до миру … Це важка робота … Працювати в Тристоронньої контактній групі завжди непросто», – сказав міністр.

За його словами, головне досягнення ТКГ за останній час – це прийняття умов для всеосяжного припинення вогню, «яке тривало шість тижнів поспіль, коли не було вбито або поранено в бою жодного солдата».