Президент України Володимир Зеленський на запитання про свої дії в разі невдачі на президентській посаді відповів, що не буде чіплятися за владу.

 

Про це він сказав у інтерв’ю на британському шоу BBC HARDtalk.

«Ви знаєте, це не є проблема для мене. Я одразу говорив, що я не чіпляюсь ні за рейтинги, ні за владу. Якщо я не зможу закінчити війну, значить потрібно, щоб прийшла інша людина, яка спроможна закінчити цю трагічну історію між нашими країнами», – сказав Зеленський.

Президент вірить, що зможе укласти мирну угоду з Путіним, яка поверне українські території, включно з Кримом.

«Я вірю в це. В іншому випадку я би не йшов в президенти України. Це дуже складно, і тут нам потрібна допомога всього світу, це є правда. Але я не втрачаю це віру», – заявив Зеленський.

В телеграм каналі “Политика Страны” відзначили радикальність цієї заяви Володимира Зеленського.

Заява за своєю формою і суттю досить радикальна. З урахуванням того, що з переговорами по миру на Донбасі ситуація заходить в довготривалий тупик.

Втім, поки це тільки заява на тему «я буду домагатися миру». Яких вже багато було. І перед виборами президента. І перед виборами Ради. І ось тепер перед місцевими виборами.

Ну а після виборів подивимося – це просто слова. Або конкретна обіцянка.

Також президент не оминув стороною і перемовини з Росією, зокрема він сказав:

“Ми розуміємо всі сьогодні, що у нас є тільки “нормандський формат”, і ми йдемо за мінським напрямком. Розуміємо, що суб’єкти в Мінському процесі – ми і Російська Федерація, ми вдячні посередництву ОБСЄ на цьому складному шляху”, – зазначив він.

За словами українського лідера, першим і головним пунктом переговорів було – забезпечити стійке припинення вогню. І це, на думку президента, на сьогодні виконано. У той же час він заявив, що готовий говорити з главою РФ Путіним, але вказав на нюанси.

“Що стосується речей, слів, які йдуть з Кремля. Я розумію, для чого це, але я ж хочу вам сказати, що ми готові йти за Мінськом … Я йому (Путіну. – Ред.) не раз відкрито говорив: немає, будуть особливі умови, закон про особливий статус – це зміни до Конституції відповідно до децентралізації Воно все повинно бути, я з цим згоден, але зміни Конституції, ті, які вони хочуть, сьогодні неможливі “, – запевнив Зеленський.

Він підкреслив, що передача кордону української влади після виборів – це неправильно, адже Україна не може забезпечити вибори там.

“Ніхто зі спостерігачів не приїде. Хто буде приїжджати на ту частину і проводити там вибори, якщо там є озброєні люди. Всі це розуміють. Але ми йдемо за Мінськом. Є таке, треба, щоб Мінськ був трохи більш гнучким. Ви розумієте, що минув час… “- підсумував Зеленський.