Вихід на оперативний простір можна розцінювати як значущий розвиток подій в контексті російської оборонної лінії, яку вони будували протягом дев’яти місяців. Роман Світан, полковник запасу ЗСУ та пілот-інструктор, поділився своїми думками щодо важливої події на Запорізькому напрямі. Проте раніше експерт також вказував на те, що значущий прорив можливий лише після виходу на оперативний простір в районі Токмака, і зараз ще зарано говорити про це.

«Українські сили зламують перші рубежі суцільної оборони, побудованої росіянами від Василівки до Волновахи. Вони успішно розкрили останній рубіж у районі Новопрокопівки та Роботино, перевели в сіру зону частину Вербового та розпочали оточення російських сил» — ділиться експерт.

Лінія оборони росіян не суцільна і складається з окремих гарнізонних укріплень. Він наголосив, що такі укріплення можна легко обійти та лавірувати між ними, що спрощує просування українських сил.

Зауважимо, нинішні оборонні позиції російських військових не настільки сильно заміновані та підготовлені, як укріплення, що українські війська вже прорвали .

Світан раніше додав, що після того, як російська армія заскочила та закопалась в українській території — у них змінилася мета, утримати все це до кінця 24-го року, коли відбудеться інавгурація.

Тому зараз під цю справу активно виділяються кошти, щоби зробити замовлення оборонної промисловості на виробництво зброї.

В Інституті вивчення війни радять проявити терпіння до плану української кампанії та очікувати, що контрнаступ ЗСУ триватиме до зими 2023-го – весни 2024 року. Експерти зазначили, що Україні не обов’язково здійснювати раптове і різке глибоке проникнення, щоб досягти успіху.