На Півдні України триває продовження наступу Збройних Сил, де наші бійці вже досягли значних успіхів. Вони рішучі і не планують зупинятися на цьому. Перед ними ще багато визволених територій. Проте важливо усвідомлювати, що передбачати майбутні події з точністю неможливо через обмежену доступну інформацію.

Про це заявив військовий аналітик з Ізраїлю, Давид Шарп, в інтерв’ю українському телеканалу, зауваживши, що плани українського військового командування залишаються поки що невідомими.

Вже є результати щодо пробивання ліній оборони ворога. Шарп зауважив, що ціль тут аж ніяк не зайняти одне – два села на напрямку від Роботиного до Токмака, а змусити Росію вичерпати свої резерви для того, щоб можна було ввести у бій великі сили й досягти швидкого й глибокого успіху.

Взяття цього міста означатиме оперативний успіх, про який можна говорити не тактичний і не місцевого значення, а саме оперативний. Я припускаю, що українське командування прагне цього успіху, можливо, дещо повільним шляхом. Час все покаже, – сказав військовий оглядач з Ізраїлю.

Токмак – це такий маркер. Його зайняття чи вихід на російські фланги – серйозне мірило успіху весняно-літньої кампанії ЗСУ. Що тут відбудеться ми побачимо протягом найближчих тижнів. Погода у Херсонській та Запорізькій областях у ці місяці суха, тому загроза бездоріжжя мінімальна. Тут працюватимуть тільки військові потенціали сторін.

«Гра на те, чиї резерви виявляться сильніші», – додав Шарп.

Додамо, росіяни роблять вкиди буцімто військове керівництво країни-агресорки прийняло рішення про вихід з Токмака у Запорізькій області. Такі заяви схожі на інформаційні провокації. Адже навколо Токмака ворог вибудував міцну оборону, тому без бою місто точно не залишать. Таку думку висловив депутат Запорізької обласної ради Сергій Лишенко.

Сили оборони досить суттєво витягнулися в глибину їхніх укріплень, але навколо Токмака є окрема лінія оборони й залишати його без бою вони (окупанти – ред) не будуть. На мій погляд, ці дії мають провокативний характер, – підкреслив Сергій Лишенко.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, коментуючи хід контрнаступу ЗСУ, заявив, що він відбувається важко, але українці вже досягли реальних успіхів.

«Зараз вони ведуть контрнаступ на півдні та сході. Він проходить важко, і на це є вагома причина — у росіян було багато місяців, щоб розбудувати оборону, але українці досягають реальних успіхів», — сказав Блінікен.

За його словами, українці повернули понад 50% територій, які Росія захопила з лютого 2022 року.

Він зауважив, що фундаментальна відмінність між українськими та російськими військовими полягає у їхніх цілях у війні.

«Українці борються за свою власну землю, свою власну свободу, своє власне майбутнє, а росіяни — ні. І я думаю, що, зрештою, саме це змінить баланс», — сказав Блінкен.

Держсекретар наголосив, що українці визначатимуть, як закінчиться війна і ці рішення українці будуть ухвалювати на основі демократичних принципів.

Коментуючи можливість дипломатичного вирішення війни, Блінкен зауважив, що США керувались і керуватимуться принципом — нічого про Україну без України.

За його словами, всі, і у першу чергу українці, хочуть справедливого і тривалого миру, який має відображати «базові принципи, що лежать в основі статуту ООН»: територіальна цілісність, суверенітет, незалежність України.

«Тривалий мир у тому сенсі, що треба бути впевненими: якщо буде досягнуто миру, то не залишиться умов, які б дозволили цій агресії повторитися через рік, через два роки, через п’ять років», — наголосив Блінкен.