Захисники та захисниці України проводять тактичні дії наступального характеру і досягають успіхів, але такі маневри рано називати контрнаступальною операцією, оскільки зброї військам поки що не вистачає. 

Головною метою є звільнення всіх окупованих територій. Загарбники РФ на початку війни швидко змогли просунутись на півдні країни – стосовно питання вже йде слідство. Про це заявив керівник комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони Олександр Завітневич в інтерв’ю РБК-Україна.

Він розповів про те, що про контрнаступальну операцію ЗСУ у Херсонській області говорити поки зарано. Йдеться про наступальні дії тактичного характеру, в рамках яких армія досягає успіхів. 

“Я б не казав, що це контрнаступ, тому що кількість озброєння, яке нам надійшло, не дає нам можливість говорити, що ми дійсно готові. У військовому розумінні контрнаступ – це відвойовування більших територій, ніж там 5-8 кілометрів”, – пояснив ситуацію Завітневич.

Також за його словами, слідство вивчає питання швидкого просування військ РФ по південних областях України на початку війни. Кримінальні справи вже відкриті, йде слідство.

“Дійсно, вражає та швидкість просування, але вона також пояснюється. Є декілька обхідних виходів з Кримського півострова, крім тих шляхів, про які всі кажуть. Але, звичайно, є питання, і наразі вже є кримінальні справи. Там є таємниця слідства, це питання ніхто не затоптує”, – підкреслив Олександр Завітневич.