Папа Римський Франциск заявив, що хотів би поговорити з президентами України та Росії. Понтифік вкотре закликав до діалогу.

Про це він заявив під час пресконференції. Вона відбулася під час його польоту з Південного Судану до Риму.

Папа Римський заявив, що він відкритий для зустрічі з обома президентами – як з українським лідером Володимиром Зеленським, так і з кремлівським диктатором Владіміром Путіним.

Я відкритий для зустрічі. Якщо я не поїхав до Києва, то тільки тому, що поки що не можу поїхати в Москву, але я прошу про діалог,

– заявив понтифік.

Своєю чергою, архиєпископ Кентерберійський Джастін Уелбі, говорячи про війну в Україні на зворотному шляху з Папою з Південного Судану, заявив, що вона перебуває в руках Путіна.

“Ця війна – в руках пана Путіна, він може зупинити її виведенням військ і припиненням вогню, а потім переговорами про довгострокові угоди”, – зазначив архиєпископ.

Також нагадаємо про те, що Папа Римський Франциск не стримав емоції та заплакав під час своєї молитви за мир в Україні. Голос понтифіка почав тремтіти, коли він згадав про страждання українців.

Після слів про бажання “передати подяку українського народу” він перервав молитву і не міг продовжувати близько 30 секунд.

Натовп почав аплодувати, коли Папа Римський перестав говорити і почав плакати. Коли він повернувся до молитви, його голос все ще тремтів.

..українського народу за мир, про який ми так довго просили Господа. Натомість я мушу передати вам благання дітей, старих, матерів та батьків та молодих людей цієї закатованої землі, яка так багато страждає,

– продовжив Папа Римський.

Також варто згадати, що Росія напала на Україну, а українці – народ-мученик. Про це сказав Папа Римський Франциск в інтерв’ю журналу Америка.

“Коли я говорю про Україну, то говорю про народ-страдник, мученицький народ. Якщо є мученицький народ, то є той, хто його мучить. Коли я говорю про Україну, я говорю про жорстокість, тому що маю багато інформації про жорстокість військ, що вторгаються. Загалом найжорстокішими є, мабуть, ті, хто з Росії, але не належать до російської традиції, наприклад чеченці, буряти і т. д. Безумовно, той, хто нападає, – це російська держава. Іноді я намагаюся не конкретизувати, аби не образити, а швидше засудити в цілому, хоча гарно відомо, кого я засуджую. Необов’язково вказувати ні ім’я, ні прізвище”, – сказав Франциск.

Папа зазначив, що вже на другий день війни пішов у російське посольство (при Святому Престолі). І це незвичайний жест, бо папа сам ніколи не відвідує посольство.

“І там я сказав послу повідомити Путіну, що я готовий поїхати, за умови, що він надасть мені віконце для переговорів. Міністр закордонних справ Лавров надіслав мені формальну відповідь, ввічливий лист, з якого я зрозумів, що поки що у цьому немає необхідності”, – додав папа.

Франциск зазначив, що ніколи не давав підстав думати, “що я прикриваю агресію”.

“Чому я не називаю Путіна? Тому що це непотрібно; це вже відомо. Але іноді люди чіпляються за деталь. Всі знають мою позицію, з Путіним чи без Путіна, не називаючи його імені”, – резюмував глава Католицької церкви.

Також нагадаємо: Те, що робить Росія в Україні, нагадує те, як нацистська Німеччина проводила операції проти євреїв у роки Другої світової війни. Про це раніше він під час загальної аудієнції заявив Папа Римський Франциск, пише Vatican News.

За словами глави Ватикану, він має багато інформації про жорстокість російських військ, які вторглися в Україну.

Те, що робить Росія в Україні, нагадує те, як нацистська Німеччина проводила операції проти євреїв у роки Другої світової війни. Про це у середу, 7 грудня, під час загальної аудієнції заявив Папа Римський Франциск, пише Vatican News.

“Історія повторюється сьогодні!” – сказав Папа Римський.

“Нехай пам’ять про цю жахливу подію пробудить у всіх нас рішучість та дії заради миру”, – закликав Франциск і пізніше додав: “А історія повторюється. Ми бачимо зараз, що відбувається в Україні”.

Зазначимо, Папа Римський дедалі рішучіше засуджує дії РФ в Україні. Зокрема, у листопаді він заявив, що українці страждають від “мучеництва агресії” та порівняв наслідки війни для українців із “жахливим геноцидом” 1930-х років, коли радянський диктатор Йосип Сталін влаштував у країні голод.