Президент України Володимир Зеленський тримає на контролі хід розслідування вбивства громадянина Білорусі, голови громадської організації “Білоруський дім в Україні” Віталія Шишова в Києві.

“Ми (Офіс президента – ІФ) ретельно стежимо за висновками поліції, президент, звісно ж, тримає цю справу на контролі”, – повідомив прес-секретар глави держави Сергій Никифоров на брифінгу у вівторок.

Як повідомлялося, Шишов зник у понеділок у Києві і був знайдений повішеним у вівторок в одному з київських парків неподалік місця його проживання. Поліція розпочала кримінальне провадження за ст. 115 КК (умисне вбивство) і перевірятиме всі версії, зокрема версію вбивства, замасковану під суїцид.

Як повідомляється на сторінках “Білоруського дому в Україні” в Instagram і Twitter, Шишов переїхав в Україну восени 2020 року після участі в протестах у Гомелі. В організації він займався допомогою релокантам, проведенням політичних акцій, зверненням до держорганів для просування законопроектів, які допомагають білорусам в Україні, та формуванням діаспори.

Також варто відмітити, що США сподіваються на повне й ретельне розслідування українською владою і встановлення причин та обставин смерті громадянина Білорусі, голови громадської організації “Білоруський дім в Україні” Віталія Шишова.

“Сполучені Штати глибоко засмучені смертю білоруського активіста Віталія Шишова у Києві, і ми висловлюємо глибокі співчуття його близьким. Його смерть сталася на тлі неприйнятної білоруської розправи з громадянським суспільством, і ми сподіваємося на повне та ретельне розслідування українською владою і встановлення причин та обставин”, – ідеться в повідомленні посольства в Twitter у вівторок.