Голова Верховної Ради Дмитро Разумков висловив окрему думку щодо запровадження санкцій проти українських кампаній і громадян на засіданні Ради національної безпеки і оборони.

“Стосовно російських кампаній я підтримав санкції у повному обсязі. Що ж до українських громадян, українських компаній…Якщо ми вводимо проти них санкції, то це повинно бути за результатами затримань, вручення підозр, можливо, вже рішення суду”, – сказав Разумков в ефірі телеканалу “Україна-24” увечері в неділю.

Він нагадав, що відповідно до закону про санкції їх не можна застосовувати до українських громадян і компаній.

Нагадаємо, що Голова парламенту Дмитро Разумков утримався під час голосування на засіданні Ради національної безпеки і оборони за введення санкцій щодо компаній, які мають ліцензію на розробку надр, а також спікер голосував проти введення санкції стосовно діяльності телеканалів Віктора Медведчука, а також його бізнесу.

І поки Разумков відхрещувався від роботи для блага країни, Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов анонсував масові відсторонення від посад митників та силовиків, яких підозрюють у контрабанді.

Відповідну заяву він озвучив в ефірі передачі “Свобода слова Савіка Шустера”.

“За останні три дні 187 митників відсторонено. Більше того, в понеділок будуть ще відсторонені не лише митники, а всі, хто бере участь в цьому ганебному явищі. Це будуть і працівники кордону, і представники силових структур”, – заявив секретар РНБО.

За його словами, Україну 25 років “огортав збут контрабанди”.

Як повідомлялося, РНБО ввів санкції проти осіб, визнаних контрабандистами за результатами проведеного спецслужбами дослідження. Президент України Володимир Зеленський своїм указом увів в силу це рішення РНБО.

«Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 квітня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Цим рішенням РНБО підтримала внесені Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших санкцій строком на три роки до десяти фізичних осіб», – йдеться у повідомленні.

Згідно з рішенням РНБО, санкції застосовані до 79 компаній.

Зазначається, що Кабінет Міністрів разом з СБУ та Національним банком України мають забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності вказаних обмежувальних заходів.

Також Міністерство закордонних справ України має поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Раніше у відеозверненні глава держави, розповідаючи про рішення РНБО зазначав, що вперше в історії України запроваджуються персональні санкції, зокрема заблоковані активи та майно осіб, яких, за аналітичними даними СБУ, апарату РНБО, можна назвати топ-десяткою української контрабанди. А також наголосив, що боротьба з контрабандою буде продовжена.

За розрахунками експертів, збитки через контрабанду сягають 300 мільярдів гривень, які недоотримав державний бюджет.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.