Вищий антикорупційний суд почав розглядати клопотання про запобіжний захід екссудді Миколі Чаусу. Однак засідання перенесли через відсутність підозрюваного.

Про це повідомили у пресслужбі Вищого антикорупційного суду в понеділок, 2 серпня.

“У неділю, 1 серпня 2021 року, до ВАКС від НАБУ надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу екссудді Дніпровського райсуду Києва”, – йдеться у повідомленні.

“Розгляд зазначеного клопотання було розпочато 1 серпня 2021 року, проте, у зв’язку із відсутністю підозрюваного судове засідання було відкладено на 4 серпня 2021 року о 14:00, – додали у ВАКС.

Водночас видання Liga.net, посилаючись на джерела у правоохоронних органах, пише, що 1 серпня слідчий суддя відмовився зобов’язувати СБУ доставити Чауса на судове засідання 4 серпня.

У 2017 році Чаусу обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Тепер НАБУ просить цей захід застосувати – взяти екссуддю під варту.

Микола Чаус був суддею Дніпровського районного суду Києва, поки у 2016 році його не затримали через хабар у 150 тисяч доларів.

Аби втекти від правосуддя в Україні він виїхав у Молдову. Однак весною 2021 року стало відомо, що Чауса викрали у центрі Кишинева.

Екссуддю 30 липня в одних шортах знайшли на Вінниччині. Коли СБУ везла його до Києва – НАБУ намагалося перехопити автомобіль.