ЗСУ могли б вдарити з Півночі на Схід з боку Сіверська, де зосереджені сили противника. Це б могло б змінити хід подій на Бахмутському напрямку.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, такі дії мають бути дуже виваженими.

Олег Жданов повідомив, що над Бахмутом навис своєрідний північний виступ. Таку назву він отримав у колі військових аналітиків та експертів.

Судячи з того, що Генштаб не здійснює спроб завдати такого флангового удару, який би “зрізав” цей виступ, я так розумію, що сил та ресурсів, на жаль, немає для нанесення такого удару,
– розказав він.

На його думку, українській стороні першочергово важливо вистояти перед ворогом в оборонній операції.

До того ж важливо не змарнувати ті резерви, які ЗСУ готують для весняного контрнаступу.

“Зараз уже потрохи починають тягнути туди свіжі резерви для утримання ситуації під контролем у районі Бахмута і цих північних та південних виступів, які виникли за Бахмутом”, – наголосив Жданов.

За словами військового експерта, це робиться для своєрідного утримання коридору.

Олег Жданов зазначив, що ситуація із північним виступом в умовах війни з Росією має свою аналогію.

У 1943 році Барвінківський виступ точно так само утворився – Червона армія його створила,
– додав він.

На його думку, вона думала, що зуміла захопити плацдарм. Тож німці з танковою армією “зрізали” Барвінківський виступ, оточили і розгромили доволі велике угруповання радянських військ.

Тож ситуація дуже нагадує ту, яка склалася наразі.

Бахмут зараз найгарячіша точка на фронті, запеклі бої там тривають уже декілька місяців. Оскільки російські окупанти не можуть захопити місто-фортецю, то вони зосередилися на інших діях.

Про це 24 Каналу сказав майор ЗСУ, заступник командира 3 окремої штурмової бригади Родіон Кудряшов. Він зауважив, що ситуація в Бахмуті нині гостра та напружена, але перебуває під повним контролем Збройних Сил України.

Заступник командира 3 окремої штурмової бригади нагадав, що Бахмут є фортецею в прямому сенсі цього слова. Це стосується як укріплень, так і захисту міста.

Тому єдиний логічний план, який існує в противника, – це оточити фортецю для того, щоб без прямого бою, скажімо так, позбавити всіх логістичних сполучень,
– заявив Кудряшов.

Тобто, за його словами, коли ворог не може захопити фортецю, то намагається взяти її в облогу. Тому всі основні бої наразі ведуться за логістичні сполучення.

Кудряшов розповів, що ворог застосовує хвильові атаки та здійснює обстріли, намагаючись взяти під контроль логістичні сполучення.

Але наразі це йому не вдається,
– наголосив майор ЗСУ.

За його словами, ситуація нині гостра та напружена, але перебуває під повним контролем Збройних Сил України. Тож логістичні сполучення функціонують, а Сили оборони вдало відбивають атаки ворога, що дається не просто так.

Воїни ЗСУ, додав він, застосовують маневрену оборону, аби не лише завдати максимального ураження ворогу, а й зберегти наш особовий склад.

Росіяни продовжуватимуть свою тактику в Бахмуті, їхні втрати лише збільшуватимуться.

Відомо, що на цьому напрямку існує така собі “магістраль життя”. Про неї детально розповіли американські журналісти. Власне, йдеться про трасу T0504, яку можна сміливо назвати Highway to life (Дорогою життя) на цьому напрямку ведення бойових дій.

Сили оборони продовжують відбивати атаки та штурми окупантів поблизу Бахмута, оскільки росіяни все ще мають на меті захопити місто-фортецю та продовжити наступ на цьому напрямку.