Ситуація на кордоні України і Росії залишається напруженою через переміщення великої кількості російських військ. 

Водночас ознак повномасштабного наступу наразі немає. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр Шмигаль розповів, що наразі існують переміщення збройних сил Росії поблизу кордону з Україною. Спецслужби та українські партнери підтверджують це.

“На сьогодні ситуація напружена, але ознак настання ми не бачимо”, – наголосив Шмигаль.

Прем’єр запевнив, що українські Збройні сили і розвідка стежать за ситуацією на І кожен день передають інформацію керівництву країни.

“Ми щодня отримуємо інформацію. Ми також в координації з нашими закордонними партнерами”, – уточнив глава уряду.

Також він нагадав, що Україна вже 7 років веде важку війну на сході країни і частина її території – Крим – окупована Росією. Всі ці загрози реалізувалися в Україні, але щодо активізації або не активізації військових дій, це вже питання наших військових і розвідки, і ці питання контролюються”, – Шмигаль.

Нагадаємо, раніше американська розвідка попередила союзників про загрозу військового вторгнення Росії в Україну. В The New York Times повідомлялось, що вони підштовхують європейські країни до співпраці зі Сполученими Штатами для розробки пакету економічних і військових заходів для стримування Москви.

За словами американських офіційних осіб, Росія ще не вирішила, що вона має намір робити з військами, які вона зібрала біля України, але нарощування сил сприймається серйозно, і Сполучені Штати не вважають, що це блеф.