За Донеччину вже місяці тривають важкі бої

Так, наразі основне завдання росіян на Донбасі – це вихід у бік Слов’янська та Краматорська. У такий спосіб вони змогли б далі просуватися на кордони Донецької області.

Водночас у цьому загарбникам заважає Бахмут, в який вони “вперлися” та не можуть просунутися. Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан.

російські окупанти намагаються обійти незламну фортецю Бахмут. Зараз стає зрозумілим основний напрямок руху росіян і це не Соледар. Так, місто, найімовірніше, було відволікаючим маневром, аніж головною ціллю російських окупантів.

Так, останні кілька днів загарбники працюють південніше Бахмута. А саме – під Кліщіївкою у бік Часового Яру.

Росіяни намагаються перерізати дорогу з Костянтинівки на Бахмут, вийшовши одразу на Часів Яр або на ту ж Костянтинівку. Основного удару вони завдають тут, – повідомив військовий експерт.

За його словами, наше командування розгадало цей маневр і залишило тут резерви, які виконали свою роль та зупинили просування ворога. Дорога з Костянтинівки на Бахмут є однією з основних, тому наші війська й утримують тут росіян.

Окрім того, Світан розповів, що основний рубіж оборони Збройних Сил в регіоні розташований на висотах лівого берега річки Бахмутка.

Цей край Соледара досі утримують українські війська, але справа не в Соледарі – утримується сам рубіж оборони й не лише тут, а вздовж усієї річки Бахмутка, – заявив полковник запасу ЗСУ.

Отже, цей фронт стабілізувався. Росіяни “вперлися” в рубіж оборони ЗСУ уздовж річки Бахмутка та зупинені як з Півночі, так і з Півдня. Наразі Бахмуту не загрожує оточення окупаційним військом.

Водночас додамо, командир підрозділу розвідників Terra Микола Волохов зазначив, що за Соледар продовжуються стрілецькі бої

Про це він сказав в етері українського телеканалу.

“Я знаю, що Бахмут стоїть і вірю в те, що він буде стояти й далі. Щодо Соледара, за інформацією якою я володію, бої там все ще тривають, бої тривають дуже інтенсивні. Зі свого досвіду хочу сказати, що такого я ще не бачив і не чув. Постійно ведеться стрілецький бій. Вражаємо ворога реактивною артилерією та авіацією. Це найжорстокіша війна, яка була за весь час”, – наголосив Волохов.

Командир підрозділу розвідників Terra також додав, що раніше ворог воював за старою радянською тактикою.

“Росіяни намагаються скопіювати нашу модель роботи. Коли ворог прийшов на нашу землю, вони воювали за старими радянськими книжками, їхня тактика була примітивна, без коригування. Вони сподівалися на велику кількість боєприпасів, що кількість перейде в якість. Зараз вони намагаються використовувати комерційні дрони, але ворожі точки запуску ми знаємо та налагоджуємо систему враження. Незабаром справи противника, з приводу розвідки, погіршаться”, – підкреслив Волохов.

Так, відрозділи українських прикордонників вже знищили групу окупантів, яка розташовувалася в промисловій зоні Соледара. Для цього використовувалися безпілотники і артилерія.

Відповідною інформацією поділився прес-центр Державної прикордонної служби України в офіційному Telegram-каналі. У повідомленні сказано: “Днями з допомогою БПЛА прикордонників було успішно уражено місця укриття та скупчення піхоти окупантів, які ховалися в промисловій зоні. Після отримання координат розміщення загарбників по них також відпрацювала наша артилерія”.