Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан зазначив, що під Бахмутом пішов незворотний процес, тому що вихід ЗСУ на панівні висоти дає можливість контролювати Бахмут, входи та виходи до міста. 

Про це він розповів в ефірі одного з українських телеканалів.  

«Росіяни розуміють, що після нашого виходу на панівні висоти ми почали контролювати вхід і вихід до Бахмута, в тому числі й у Кліщіївку. Панівна висота, яку ми взяли, північ контролює Бахмут, але в південь – Кліщіївку. Тобто ми взяли під контроль два населені пункти. Контроль на військовому сленгу це не те, що ми стоїмо у місті на кожному перехресті, а те, що ми можемо артилерією знищувати будь-яку мету на відстані 25-30 км. Відповідно, за таким радіусом ми контролюємо входи та виходи до міста, також і сам Бахмут. Противник усвідомлює, що саме в такому режимі ми починаємо його там кошмарити, тому намагається нас вибити з цих висот», – розповів полковник запасу ЗСУ. 

Роман Світан зауважив, що вже пішов незворотний процес, бо вихід ЗСУ на висоти ускладнює противнику підхід до них. 

«Я б сказав, що зараз справді український акцент у районі Бахмута. Ми починаємо рухатися в три сторони одночасно: від Бахмута на північ до району Берхівки і далі, на півдні – у бік Горлівки до Курдюмівки, також утримуємо висоту у Кліщівці з прицілом руху на схід у бік Попасної. Такий цікавий тризуб вийшов, утримуючий наші війська на висотах, відповідно, дає можливість контролювати Бахмут. Знищуватимемо військові об’єкти ворога в міру їх надходження до міста. Росіянам складно рухатися під контролем нашої артилерії», – пояснив Світан. 

В той же час військовий експерт Олександр Коваленко пояснив, що Сили оборони проводять системну роботу для оточення російських військ у Бахмуті 

“Поки що зарано говорити про оперативне оточення Бахмута. Ні про оперативне, ні про тактичне оточення російських військ в Бахмуті не йдеться. Однак процес відбувається. Місто знаходиться під вогневим контролем ЗСУ, але теж про повний контроль міста не зовсім коректно говорити. Річ у тому, що місто не є в оперативному оточенні й в межах міста окупанти мають можливість для маневру. Цей маневр може бути досить широким. Тому й говорити про якийсь вогневий контроль ЗСУ зарано”, – пояснив Коваленко. 

Експерт додав, що логістика російських військ на східному фланзі Бахмута повністю прострілюється артилерією ЗСУ. 

“Однак те, що саме місто для нашої артилерії знаходиться як на долоні, є правдою. В першу чергу, тому що росіяни знаходяться в низині, а ЗСУ контролюють майже всі панівні висоти. Найцікавіше також те, що російська логістика у східному секторі міста теж знаходиться під вогневим ураженням нашої артилерії. Поки що зарано також говорити про вогневий контроль, але те, що ми можемо уражати цілі на 5 і більше кілометрів по логістиці росіян, це вже факт”, – додав він. 

В свою чергу у  Генеральному штабі ЗСУ констатують, що бійці вдало закріпилися на позиціях та просунулися на південних околицях міста. Окрім того, протягом тижня оператори Сил спеціальних операцій полювали за важливою технікою окупантів під Бахмутом.