Голова парламенту пояснив, що поправки будуть стосуватися “зміни органу, який повинен приймати рішення про включення або виключення тих чи інших осіб в так званий реєстр олігархів”.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков обіцяє внести поправки до другого читання в законопроект президента Володимира Зеленського про деолігархізацію України. Їх мета позбавити Раду нацбезпеки і оборони функції вирішувати, хто олігарх, а хто – ні.

Про це він заявив під час брифінгу в п’ятницю, 2 липня.

“Обов’язково буду пропонувати (поправки – ред.). Щодо РНБО, я дійсно вважаю, що це не зона відповідальності РНБО ні з точки зору логіки, ні з точки зору закону, в тому числі і Конституції. Тому правки будуть подаватися, і сподіваюся, вони будуть підтримані “, сказав він.

Голова парламенту пояснив, що поправки будуть стосуватися “зміни органу, який повинен приймати рішення про включення або виключення тих чи інших осіб до так званого реєстру олігархів”.

Також Разумков зазначив, що до цього законопроекту навряд чи буде застосована спеціальна процедура, яка дозволяє уникнути довгого проходження великої кількості поправок. Він пояснив, що такі зміни регламенту були зроблені лише в так званому “антиколомойському” законопроекті про банки, який депутати завалили тисячами поправок і тому розгляд затягувався.

Нагадаємо, що напередодні Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект про олігархів №5599, поданий президентом України.

У документі зазначено визначення, хто такі олігархи – це особи, які “мають значний вплив на господарське, політичне життя країни, а також контролюють основні сегменти медійного простору”. Документ має обмежений термін дії – 10 років.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.