2 лютого в Україні заблокували телеканали Віктора Медведчука – ZIK, “112 Україна” і NewsOne. Так, ОПЗЖ позбавили головних медійних рупорів. На санкції відреагувала дружина політика Оксана Марченко.

Про це вона написала на своїй сторінці в інстаграм.

У своєму профілі телеведуча опублікувала фрагмент вірша “Соломон” російської поетеси Наталії Спіріної. Оксана Марченко обмежилась лише цитатою з твору, без жодних інших коментарів.

“Був блиск і багатство, могутність трону, всесвітня слава, хвала і пошана … І було кільце у царя Соломона, на ньому був напис:” І це пройде “, – написано на картинці.

У тоже же час, ми повинні відзначити, що в Україні з’явилась загроза силових провокацій – про це заявив радник голови Міністерства внутрішніх справ Зорян Шкіряк. Він пояснив, що така загроза виникла через блокування каналів російської пропаганди а саме ZIK, “112 Україна” і NewsOne.

Наразі соціальними мережами активно поширюються заклики, щоб рішення Ради національної безпеки і оборони України не виконувалося та щоб канали працювали далі.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

За його словами, більшість таких заяв є від ботів: хтось намагається збуджувати громадянське суспільство. Але поліція разом зі Службою безпеки України готова відповідати на будь-які виклики, які стосуватимуться порушення закону.

“Ми не допустимо будь-яких силових акцій, порушень громадського порядку. Можуть бути мирні мітинги: без зброї та насилля. Сила повинна бути тільки в державі, яка застосовуватиметься згідно з законом”, – зазначив Геращенко.

Він зауважив, що рішення РНБО та указ президента про припинення мовлення каналів щодо яких є ознаки фінансування з боку терористичних організацій, є законними і правильними.

“Ми повинні захищати наш інформаційний простір від тих мовників, які отримують гроші з території Росії”, – сказав Геращенко.

За словами заступника МВС, сучасні технології маскування у соціальних мережах ставлять достатньо складні задачі щодо виявлення ботів. Ботофермами можуть керувати і з Росії, і з України. Боти під виглядом звичайних людей намагаються створити суспільну думку за чи проти якихось явищ.

Також Геращенко додав, що в СБУ ретельно вивчають всі заяви, які лунають від проросійських каналів. Представникам медіа висунуть підозри, якщо там буде склад злочину передбачений:

  • 109-ою статтею Кримінального Кодексу України (Заклик до насильницького повалення державної влади в Україні);
  • 110-ою статтею Кримінального Кодексу України (Заклик до розчленування України).

Відзначимо, що Антон Геращенко у своєму Фейсбуці також заявив про те, що матеріали, надані Службою безпеки України, які лягли в основу рішення РНБО, є цілком достатніми та вичерпними.

Не треба плутати поняття «свобода слова» з антиукраїнською діяльністю за гроші держави-агресора. Війна – час непростих рішень. Потрібні рішучі кроки для відстоювання інтересів держави та захисту людей не лише від куль та снарядів, але й від пропагандистської отрути за гроші агресора.

Тому це рішення є проявом дійсно державницької позиції, а його ухвалення – прямим обов’язком Президента, членів Уряду та РНБО