У четвер, 18 листопада, журналістка Яніна Соколова оприлюднила документи, які підтверджують підготовку в Україні спецоперації “Авеню” з затримання найманців ПВК “Вагнер” і той факт, що її фінальний етап було перенесено за рішенням вищого воєнно-політичного керівництва.

Відповідні документи журналістка Яніна Соколова оприлюднила на своїй сторінці у фейсбуці. Їх прокоментував спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович.

Фото документів, які оприлюднила Яніна Соколова, мають грифом “цілком таємно”. Відтак, їхню достовірність треба перевіряти, – написав на своїй сторінці в фейсбуці Олексій Арестович.

Також політик підкреслив, що копію одного з документів, схоже, зробили ще до його офіційної реєстрації у діловодстві. Мета таких дій, скоріш за все, злочинна.

“Тобто хтось зробив копію цілком секретного документа. Це можливо лише у двох випадках: він ворог і робив це системно (на користь кого?) або він одразу готував їх для подальшого використання у медійній сфері, заздалегідь”,
– припустив Арестович.

Хоча перед тим Соколова запевняла, що документи публікуються вперше. За її словами, флешку з документами підкинули до її робочого офісу кілька днів тому.

Олексій Арестович заявив, що пояснити документи мають СБУ і ДБР.

Якщо документи справжні, – то це кримінальна справа за розголошення державної таємниці, що може призвести до тяжких наслідків, якщо ж фейкові – Яніна Соколова має пояснити свої мотиви щодо публікації.

Арестович пояснив, що “в опублікованих документах немає жодного слова про причини та порядок ухвалення рішення про скасування чи перенесення операції. Згадується лише факт, що вже неодноразово та відкрито згадувалося.

“Тобто, жодного факту зливу інформації під час або після наради в ОП тоді в опублікованих Яніною документах не міститься. А ось все, що міститься – виглядає дуже конфіденційно”, – заявив Арестович.