Місто не було захоплене росіянами.

У Соледарі Донецької області тривають важкі бої з російськими окупантами. Армія РФ не контролює місто. Ворог зазнає великих втрат. Про це в ефірі телемарафону 7 січня повідомив речник Східного угруповання військ Сергій Череватий.

“Там (у Соледарі Ред.) йдуть важкі кровопролитні бої”, – розповів речник.

Лише від початку цієї доби було 76 обстрілів та 10 бойових зіткнень. За його словами, українські захисники намагаються вирівняти тактичне положення, а також завдати росіянам максимальних втрат в особовому складі та техніці.

“Робимо все, щоб зберегти свої сили. Соледар не перебуває під контролем РФ. Тактика у них не змінилася: масовані атаки піхотою, яка наступає безперервно, крок за кроком у них виходили невеликі поступи”, – розповів Черевий.

Речник ЗСУ також заявив, що Бахмут також залишається під контролем українських воїнів, але інтенсивність боїв не знизилася. Тим не менш, російські військові не полишають спроб взяти під контроль усю Донецьку область. І на це, як з’ясувалося, у них є низка причин. Причому, й у самого глави ПВК “Вагнера” Пригожина. 

На цьому зробив акцент військовий експерт Олег Жданов в ефірі 24 Каналу. Він пояснив, чому росіяни, попри шалені втрати, продовжують намагатися вийти на адміністративні межі Донецької області. Жданов наголосив, що окупанти ведуть наступальні дії на Бахмутському та Лиманському напрямках. Крім того, вони намагаються покращити своє тактичне положення на Куп’янському й Авдіївському напрямках.

На вірну смерть окупанти кидають своїх бійців не просто так. Тут варто розуміти, наголошує експерт, зв’язок і політики, і економіки. Наприклад, поблизу Слов’янська є водозабір, який необхідний ворогові. Якщо ви не пригадуєте, то в окупованому Донецьку серйозні проблеми з питною водою. Крім того, Слов’янськ і Краматорськ – центри Юзівського родовища сланцевого газу. Він не лише дуже високо оцінюється. Його там стільки, що можна покрити потреби як України, так і країн Європи. А ще там видобувають літій.

“Крім того, як з’ясовується зараз, у Пригожина є свої інтереси на соляні шахти та вапняк. Тому таке прагнення, незалежно від кількості втрат, відібрати у нас цю територію, – додав Жданов. 

Окупанти уже кілька місяців намагаються оточити Бахмут. Їм це не вдається, тож вони почали переключати свою увагу на Соледар. Лиш від початку доби російські військові 76 разів обстріляли місто. Також там зафіксували 10 бойових зіткнень цього дня, розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. За його словами, захисники України намагаються вирівняти тактичне положення. Водночас він наголосив, що населений пункт під контролем нашої держави. Таким чином він спростував фейк, який гуляв напередодні у мережі.

“Там (у Соледарі) йдуть важкі кровопролитні бої, – розповів речник.

Він додав, що тактика ворога не змінилася. Він продовжує масовано кидати у бій багато своїх солдатів. І саме це дозволило окупантам трішки, але просунутися вперед. Нагадаємо, що поблизу Бахмута ситуація була така ж. Росіяни трохи просувалися, після чого їх відкидали.

Власне, не варто сподіватися на те, що окупанти повністю відмовилися від захоплення Бахмута. Однак, очевидно, через стільки місяців невдалих атак їм потрібно переоцінити ситуацію та змінити тактику ведення бойових дій, аби досягнути хоч якогось результату.

“Росія може спробувати “перевірити” українську оборону навколо Соледара та здобути там перемогу, – пишуть у The Wall Street Journal, посилаючись на українських військових.

Поки щось, звісно, констатувати зарано, але перенаправлення вогню з Бахмута – це факт. Однак слід сказати, що досі залишається загадкою, чому окупанти упродовж багатьох місяців хотіли так палко взяти місто, адже воно досить маленьке та не має особливої стратегічної цінності.