Сили оборони мають низку тактичних успіхів, попри те, що протягом тижня російські війська намагаються атакувати практично по всій лінії фронту завдовжки 1 000 км.

Про них розповів військово-політичний аналітик Дмитро Снєгірьов.

За його словами, по-перше в районі Роботино — Вербове — Новопрокопівка у Запорізькій області, попри російські атаки на флангах українського угруповання, Сили оборони просуваються.

“Ми маємо успішний характер просування та розширення зони присутності у бік населеного пункту Копані. І, відповідно, є тактичні успіхи у районі Новопрокопівки. Ми вгризлися у другу лінію оборони окупантів, більш відому як “лінія Суровікіна” або “лінія Фаберже”, як самі окупанти чорно жартують із приводу вартості даних оборонних споруд”, — зазначив Дмитро Снєгірьов.

По-друге, у Сил оборони є успіхи під Бахмутом. Попри спроби окупантів покращити тактичне становище у районі Андріївки та Кліщіївки, там просуваються українські війська.

“Ми вийшли вже до залізничного полотна та під нашим контролем певні ділянки на лінії зіткнення. Крім цього, є тактичні успіхи в районі Курдюмівки та Озарянівки. Вдалося стабілізувати ситуацію і в районі Оріхово-Василівки та Берхівки, де окупанти намагалися атакувати позиції Збройних сил України з метою повернути раніше втрачені позиції”, — прокоментував Снєгірьов.

По-друге, він заявив про тактичні успіхи на Вугледарському напрямку.

“На Времівському напрямку — це так званий Вугледарський напрямок — за останні дні є тактичні успіхи Збройних сил України в районі Микільських дач… Невипадково цей напрямок обраний як пріоритетний: 40 км до Волновахи — це ключовий логістичний хаб окупантів, плюс близько 70 км до Маріуполя ”, — констатував оглядач.

Варто підкреслити, що раніше очікувалося, що російські окупаційні війська спробують розгорнути наступальну операцію на Куп’янсько-Лиманському напрямку. На цій ділянці фронту ворог зосередив підрозділи нещодавно створеної 25-ї армії, вже встиг створити проходи у власних мінних полях, підтягнув ближче до лінії зіткнення бронетехніку. Всі ці події передують масштабним атакувальним діям.

Про це сказав військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.

“Наразі противник намагається рухатися вперед, намагається зламати український опір, насамперед на Куп’янському напрямку. Зазнає величезних втрат. Говорити про якісь серйозні територіальні придбання я б не ризикнув, бо просування за кілька діб на кілька сотень метрів навряд чи може вважатися успішним з урахуванням величезного рівня ворожих втрат. Але в будь-якому разі так званий план великого наступу імені генерала армії Герасимова  зараз здійснюється саме на східному фасі російсько-українського фронту, насамперед на Куп’янсько-Лиманському напрямку”, — заявив він.

Запеклі бої в районі Авдіївки оглядач вважає спробою противника відтягнути частину українських ресурсів із Куп’янсько-Лиманського напрямку з метою стабілізації ситуації на всіх ділянках східного фасу.

“Безперечно, росіяни залучили величезну кількість людських, матеріально-технічних ресурсів для того, щоб зламати опір міста-фортеці Авдіївки, кардинально змінити розклад сил і засобів на цій ділянці фронту. Адже вони ще живуть у парадигмі, що їм вдасться за допомогою своєї технічної переваги та переваги в особовому складі вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Адже саме під цим прапором Російська Федерація розпочинала у лютому минулого року так звану “спеціальну військову операцію”, — коментує Селезньов.

На його думку, в росіян під Авдіївкою немає “навіть малого шансу”.

“Очевидно, що ворог має досить серйозну кількість сил та засобів, але зовсім не хоче враховувати наступний дуже важливий чинник. Українська армія непогано обізнана… Тому всі спроби ворога атакувати на тих чи інших ділянках фронту впираються в ефективну бойову роботу українських артилеристів. Добре відомо, що до 90% російських втрат — це результат ефективної бойової роботи української артилерії та українських ракетників”, — наголосив військовий оглядач.