Тимошенко зазначила, що справедливість щодо Української церкви та патріарха Філарета відновлено.

Вчора в Константинополі ухвалені доленосні рішення, які фактично відновлюють справедливість щодо прав і свобод Української церкви та щодо патріарха Української православної церкви Філарета. Про це написала Юлія Тимошенко на своїй сторінці у Facebook, коментуючи рішення Синоду Вселенського патріархату, повідомляє прес-служба партії.

"Прямо на наших очах робиться історія. Історія, до якої можна доторкнутися. Фактично мова йде про відновлення справедливості вікової давності. Про повернення Україні та Українській церкві прав і свобод, втрачених понад триста років тому. Сьогодні справедливість поновлено і для патріарха Української православної церкви Філарета", – написала вона.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Цей день, за її словами, особливий ще й тим, що 8 років тому "славетний Печерський суд імені Януковича" засудив Юлію Тимошенко на сім років позбавлення волі.

"Знаєте, я реально розуміла тоді, що йдеться не про сім років, а про сімдесят, чи про сімсот. Я йшла "туди" назавжди і добре усвідомлювала, що випускати мене на волю ніхто не збирається, принаймні за життя… Ще пригадую, як мої деякі колишні політичні соратники, поки я етапувалася в "Качанівку", якраз всідалися у нові міністерські крісла, щоб разом з Януковичем "жити по-новому". Але – то таке, я не злопам’ятна, Бог їм суддя", – додала вона.

Тимошенко додала, що згадала про цей "своєрідний" досвід, щоб нагадати про важливість цінувати свободу як найдорожче, що є в людини, в держави і в церкви.

Нагадаємо, наступне засідання синоду Константинопольського патріархату відбудеться наприкінці листопада і на ньому Україна може отримати Томос, якщо виконає "домашню роботу".

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" розповів речник УПЦ Київського патріархату Євстратій (Зоря). 

"Ми хочемо зробити усе якомога швидше, щоб не відкладати це в довгий час, адже Томос має бути прийнятий на синодальному засіданні у другій половині листопада. Трошки більше, ніж за місяць. І за цей місяць ми тут, в Україні, маємо проробити нашу "домашню роботу" для того, щоб прийти до Константипольського патріархату з виконаним нами завданням, і отримати цей документ, як нашої всеправославної зрілості", – розповів він. 

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою.