Міський голова Львова та лідер "Самопомочі" Андрій Садовий привітав українців із рішення Вселенського патріархату надати Україні Томос про автокефалію.

Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook.

"Вітаю всіх наших братів та сестер – православних українців з ще одним потужним кроком до отримання незалежності від Москви! В єдності – сила!" – наголосив мер Львова.

Також він привітав патріарха Філарета та архиєпископа Макарія зі справедливим рішенням Синоду щодо зняття з них анафеми.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Ваші діяння – справжня ознака християнської мужності", – підкреслив Садовий.

Крім того, лідер "Самопомочі" висловив вітання на адресу Президента України та тих парламентарів, які голосували за звернення до Константинопольського Патріарха.

"Ми можемо бути найзапеклішими опонентами на політичній арені, але будь-які правильні дії глави держави заслуговують на відзначення", – резюмував він.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, такий крок з боку Константинополя є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".

Експерт  релігієзнавець Тарас Антошевський прокоментував рішення Вселенського патріархату. 

Процес надання автокефалії для Української православної церкви раніше упирався в кілька проблемних питань, деякі з них залишаються досі.

Експерт передусім вказав на основну проблему – московська анафема щодо патріарха Філарета. Що не дозволяло йому висвячувати інших єпископів. Тепер це питання знято. Інше складне питання – об’єднання всіх українських церков. Раніше, за словами Антошевського, в цьому питанні спостерігалися амбіції та непорядність, що завадило процесу об’єднання протягом десятків років.

Тепер же ситуація для них розгорнулася інакше. Паства вимагає руху назустріч один одному, і просто необхідно підписати якийсь документ, інакше вони «приречуть себе на маргінес».

Експерт також вказав на ще один важливий нюанс: спірність території митрополії. Кілька століть тому вона включала сучасні Білорусь та Литву. Однак на даний момент суперечки з цього приводу не потрібні – «В тиші прийняти необхідні рішення в руслі отримання томосу», – підкреслив Антошевський.