У Мережі опублікували відео пожеж, що виникли на військових кораблях РФ в захопленому Севастополі.

На кадрах відображено полум’я, яке виникло на кораблях РФ, після вибухів, що прогриміли. Відео публікує журналіст Андрій Цаплієнко.

“Внаслідок нічних вибухів у Севастополі пошкоджено щонайменше три російські кораблі – носії “Калібрів”. Серед них – фрегат “Адмірал Макаров”. Існує велика ймовірність, що кілька кораблів не просто пошкоджені, а потоплені”, – пише він.

Звернемо увагу, що запис зроблено в темний час доби. Однак незважаючи на це добре проглядається вогонь, що виник після атаки.

“Відеозапис був зроблений в Севастопольській бухті”, – уточнив Цаплієнко.

Тож по Чорноморському флоту РФ могли вдарити підводними безпілотниками

У Криму окупаційна «влада» заявила про «атаку безпілотників» в акваторії Севастопольської бухти.

Про можливі версії вибухів та про те, як працюють підводні дрони розповів експерт Центру оборонних стратегій, капітан першого рангу запасу ВМС ЗС України Андрій Риженко в одному з інтерв’ю.

Експерт підкреслив, що з того, що зараз відомо, зокрема з російських джерел, можна сказати, що справді була така атака. Зараз є інформація, що це були повітряні дрони, а є інформація, що були морські та підводні дрони. Нібито частину з них було знищено.

Є інформація про те, що це відбувалося в бухті Стрілецька – це фактично на вході до Севастополя перед боновими воротами. Це також місце дислокації російських надводних сил. Там є кораблі невеликого класу, так звані кораблі охоронно-водного району та ракетні катери. З іншого боку, у цьому районі перебувають структури логістики РФ, включаючи запаси пального. Там є системи ППО, що забезпечують протиповітряну оборону тимчасово окупованого Севастополя.

Куди потрапили ці дрони, звідки вони з’явилися зараз сказати складно. Але те, що вони там з’явилися, є логікою цього процесу.

Думаю, деталі буде з’ясовано – зазначив Риженко.

Він також зауважив, що росіяни начебто заявляють і про підводні, і про надводні дрони.

Підводні дрони теж є. Вони, як правило, використовуються для проведення підводних досліджень щодо наявності вибухонебезпечних об’єктів.

Наприклад, нещодавно шість таких дронів ВМС України передала Велика Британія. Вони називаються Remus-100. Але вони призначені для того, щоб проводити обстеження підводної частини та морського дна на наявність підозрілих предметів. Потім їх знищувати, але вже не завдяки дронам.

Експерт зауважує, що є спеціальні підводні дрони, призначені для боротьби з надводними та підводними цілями. Як правило, вони більші за розмірами. Вага Remus-100 — 36 кг, вона невелика для того, щоб забезпечити якийсь вогневий вплив. Для вибуху на підводній частині корабля чи судна, чи підводного човна, потрібно десь мінімум 40 кг вибухів. Тобто дрон буде [вагою] більше 100-200 кг.

Зазначається, що такі дрони теж є. [Інформації] про них небагато в Інтернеті.

В останні роки досить серйозно розвивалася така індустрія малих підводних човнів, які також можуть виконувати таку функцію. Це підводні човни водотоннажністю від 80 до 200 тонн, які можуть бути заселені (з особовим складом), так і без нього, або можуть працювати в режимі камікадзе або забезпечувати доставку засобів ураження — торпед, хв.

Для північно-західної частини Чорного моря, якби Україна мала таку здатність, це був би найефективніший засіб протидії, зокрема підводним човнам-противникам. Нині у нас немає такої можливості. Є частково авіація, але вона дуже стара і її використання в районах застосування човнів РФ дуже небезпечно: Майже всю авіацію буде перехоплено на шляху до цього району російськими винищувачами та системами ППО.

Риженко також додав, що це може бути, скажімо, дрон для використання на поверхні. Простими словами: це звичайний катер, розміром п’ять-шість метрів, що має двигун, систему наведення та бойову частину у вигляді, як правило, кількох сотень тонн вибухівки. Це можуть бути або снаряди, або авіаційні бомби.

Така практика є. Кому цікаво можуть пошукати. Вони застосовуються досить широко, хоч і не рекламуються. Ви ніде не знайдете на [сайтах] ВМС будь-якої країни, що вони мають такі системи. Це все стосується спеціальних операцій зі знищення найбільш цінних військових цілей на певній глибині базування противника – підсумував експерт.