Військовий аналітик Петро Черник висловив думку на рахунок того, що стійкість російських військ збережеться, то важко вигадати варіанти, як пройти Донецьк.

За його словами, вся ситуація перетворюється на клубок невирішених питань, на які наразі нема простих відповідей. Зокрема, він вважає, що зараз практично ніхто на цілій планеті не знає, як повернуться події, як на них впливати, адже “ставки надто високі”.

“Проблему Донецька можна вирішити як свого часу вирішила проблему Німеччини Велика Британія. Спочатку вилетіли 40 тисяч німецьких літаків, які скинули на Велику Британію бомби, загинули тисячі людей, 2 мільйони британців залишилися на вулиці. У відповідь Велика Британія нічого іншого не придумала, як стерти з лиця землі Німеччину. Пригадайте, що зробили із Гамбургом у 1943-му році. То що, нам зносити Донецьк? А якщо й так – то чим? Британці з американцями за два роки скинули півтора мільйона тон бомб на Німеччину”, – пригадав історичні події Черник.

Водночас, військовий експерт навів ще один приклад. Російські окупант ніяк не можуть пройти невеличку Авдіївку, яку добре укріпили українці. Тому сумнівів не залишилось, що у свою чергу загарбники те саме зробили й з Донецьком.

Черник підкреслює, що навіть тимчасово окупований півострів значно легше повернути – за наявності F-16 і далекобійних ракет. З допомогою цього можна потопити все, що пливе на півострів і “закрити над ним небо”.

“Я хочу помилятися, але в моєму розумінні – зараз вихід на стару лінію розмежування, Крим – наш, і присутність міжнародного контингенту стануть мегаперемогою для нас. Але це суто мій погляд. Бо справжня перемога для нас буде тоді, коли Росія розпадеться на дрібні частини, коли в неї відберуть ядерну зброю. Це вступ України в НАТО, а ще краще прямий воєнний союз зі США, коли американські війна будуть на нашій території. Коли тут буде їхня авіація, кілька есмінців в українських портах. Тоді ми зможемо трохи видихнути”, – підсумував аналітик.