За інформацією, що надійшла з ефіру програми на українському телеканалі, станом на 12 квітня війська РФ не можуть захопити Часів Яр на Бахмутському напрямку. Крім того, їм доводиться штурмувати вдень, залучаючи техніку, про це повідомив командир взводу розвідки бригади «Рубіж», офіцер НГУ Максим Матвійчук.

«Ворог не покидає можливостей взяти Часів Яр, але сили оборони України поки що не дають їм можливостей зайти й закріпитися у самому населеному пункті. Тому військові РФ потрошку переходять до тактики охопити, починаючи дуже важкі бої в сусідніх селах», — сказав військовий.

За його висловлюванням, активні бої відбуваються в Іванівському та Богданівці, де російські війська використовують значну кількість артилерії та авіації, але українські бійці успішно утримують позиції, що повністю знаходяться під контролем української армії. На цьому напрямку фронту активно діють представники десантно-штурмових військ Міноборони РФ, відзначив офіцер.

«Вони накопичили резервів, скільки було під Авдіївкою під час наступу на населений пункт, пробують штурмувати старими методами — просування вдень завдяки техніці та живій силі, піхоті, яка не приносить їм сильних тактичних переваг на лінії фронту. Нічні штурми бувають дуже рідкими», — розповів військовий.

Як зауважив Матвійчук, щоб вести нічні штурми, мають бути якісно підготовлені диверсійно-розвідувальні групи, яких немає в армії РФ, та великі фінансування для закупівлі засобів нічного бачення, тепловізорів, тепловізійних дрони, яких у російського війська немає у достатній кількості. Тому військові РФ якщо проводять нічні штурми, залучають розвідувальні підрозділи, або розвідпідрозділи із силами ДРГ, проінформував військовослужбовець.

«Швидше за все російські військові будуть стягувати додаткові резерви в майбутньому для того, щоб оточити й охопити, бо Часів Яр їм дуже необхідний. Це одна з ключових висот на Донецькому напрямку, яка дозволить їм після цього вийти на інші великі міста», — розказав командир взводу.

ISW з посиланням на інтерв’ю міністра закордонних справ Дмитра Кулеби виданню The Washington Post повідомляє, що дефіцит систем протиповітряної оборони став причиною, чому російські окупанти активізували удари авіабомбами по прифронтових районах. Це може стати вирішальним фактором у захоплення міста Часів Яр у Донецькій області.

Очільник МЗС вкотре наголосив про потребу ЗСУ в зенітно-ракетних комплексах Patriot для захисту населених пунктів і прифронтових територій від балістичних ракет, зокрема аеробалістичних ракет «Кинджал».

За словами аналітиків, російські удари змусили Київ ухвалювати складні рішення між покриттям системами ППО великих населених пунктів у тилу й активних районів на передовій.

РФ використовує деградовану систему протиповітряної оборони України, намагаючись атакувати енергетичну мережу та обмежити оборонно-промисловий потенціал країни. При цьому її війська використовують свою здатність наносити повітряні удари по передовим позиціям ЗСУ для поступового, але впевненого досягнення перемоги.

«ISW продовжує оцінювати, що розріджене та непослідовне покриття протиповітряної оборони вздовж фронту сприяло інтенсифікації російських ударів керованими та некерованими планерними бомбами, які війська РФ тактично використовували під час захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року і які, як видається, знову застосовують під час нинішніх наступальних операцій біля міста Часів Яр», — додали в Інституті.