Координаційний штаб з поводження з військовополоненими у Telegram-каналі повідомив, що Україна повернула тіла ще 99 військовослужбовців, які загинули на фронті у боях з путінською армією.

Повідомляється, що цього разу вдалося репатріювати: 77 тіл військових, що воювали на Донецькому напрямку; 20 тіл воїнів, що воювали на Запорізькому напрямку; 2 тіла воїнів, що воювали на Харківському напрямку.

«Збройні Сили України перевезуть репатрійовані тіла та останки до певних державних установ. Представники правоохоронних органів та судово-медичні експерти встановлять особи загиблих», — сказано в повідомленні.

Після ідентифікації тіла військовослужбовців буде передано сім’ям для гідного поховання.

Зазначається, що полеглих повернули завдяки взаємодії співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими з Об’єднаним центром СБУ, МВС України, Секретаріатом уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ЗС України (ЦУ ЦВС), ГУ ДСНС України, Міжнародним комітетом Червоного Хреста, іншими представниками структур Сектору безпеки та оборони України.

Зауважимо, Росія та Україна регулярно проводять обмін тілами. Під час останнього репатріаційного заходу, 29 березня, було повернуто тіла 121 загиблого оборонця.

Як розповідав керівник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк, Росія передає Україні тіла бійців, яких офіційно визнавали полоненими. Хоча жодних повідомлень про погіршення їхнього здоров’я чи тяжкий стан не було. Це ставить під сумнів якість роботи чи наявність у ворога медичної комісії.