Джозеф Байден провів розмову з Володимиром Зеленським та запросив його до Вашингтона. Президент США буде з нетерпінням чекати зустрічі з колегою в Білому домі цього літа.

Також Байден заявив про підтримку США суверенітету України. Він буде відстоювати суверенітет України на зустрічі з Путіним. Байден хоче пояснити на зустрічі з президентом РФ, що США мають намір вжити в разі “згубних дій” Росії.

Білий дім вважає, що президент США Джо Байден починає європейське турне, що включає зустріч з російським колегою Володимиром Путіним, “з позиції сили”.

Паралельно з коментарями по розмові Байдена із Зеленським Білий дім США озвучує і ряд заяв стосовно майбутньої зустрічі Байдена з Путіним в Швейцарії 16 червня.

В цілому – досить нейтральних і не сенсаційних:

– Білий дім заявив, що Байден зустрічається з Путіним не всупереч розбіжностям, а завдяки їх наявності – над багатьма треба працювати.

– Білий дім вважає пряма розмова Байдена з Путіним є кращим способом зрозуміти, що має намір і планує робити РФ.

– У Білому домі не розглядають зустріч з Путіним як “заохочення”: це захист наших інтересів.

– Білий дім заявив, що Байдену важливо розповісти Путіну про свою позицію і почути його позицію.

Раніше Зеленський казав, що розмова з Байденом має відбутися віч-на-віч, а не телефоном, адже багато речей можна обговорити лише при зустрічі. Водночас він припускав, що консультації можуть таки не відбутися, через щільний графік президента США. За словами Зеленського, це б стало “великою помилкою”.

У відповідь на питання про те, що станеться, якщо Байден зустрінеться з Путіним раніше, ніж із Зеленським, президент сказав: “Це відповідь і геополітичне бачення: є “імперії”, є великі держави світу, а є всі решта”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.