Департамент державної безпеки Литовської Республіки (агенство з нацбезпеки) і Друге слідче управління Міністерства національної оборони опублікували спільний звіт про загрози національній безпеці країни. Майже весь звіт присвячений загрозам з боку Росії, передає УНН з посиланням на документ.
Так, згідно з прогнозом служб безпеки Литви, в 2019 році зміни у внутрішній політиці Росії малоймовірні: Кремль готуватиме шляхи вирішення проблеми 2024 року – кінця терміну правління Путіна.
У той же час, у Литві вважають, що реальних загроз правлячому режиму в Росії немає, хоча в середньостроковій перспективі економічні труднощі і міжнародна ізоляція збільшать напруженість серед еліти і невдоволення у суспільстві.
"І погіршення внутрішньої ситуації, і поведінка Росії в міжнародних відносинах, можуть спонукати Кремль вдатися до зовнішньополітичних авантюр. Росія зміцнює свою військову міць, розробляє інструментарій для іноземного впливу і посилює свою присутність в різних регіонах світу", – відзначили в звіті.
За словами експертів, така політика Росії призводить до кращого розуміння загроз, що виходять від РФ, в західних країнах, і посилення санкцій. У той же час Росія не бажає змінювати свою політику, оскільки вона вважає будь-які поступки поразкою.
"Кремль налаштований на довгострокове протистояння з Заходом. Росія буде використовувати будь-яку можливість, щоб розпалити конфлікти в інших країнах або спровокувати міжнародні кризи, якщо вона сприйме це як шанс збільшити свій вплив", – впевнені литовські відомства.
До того ж, впевнені експерти, немає ніяких ознак того, що Росія спробує пристосувати свою військову політику і політику безпеки до деескалації та зниження напруженості.
"Досить імовірно, що Росія буде шукати шляхи зміцнення своїх глобальних позицій і розширення мережі військових баз за кордоном. Здатність приступити до виконання бойових наказів з повідомленням протягом 24-48 годин, нарощування військового потенціалу Росії і рішучість використовувати їх будуть одним з основних факторів, негативно впливають на національну безпеку Литви", – йдеться в звіті.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
У ньому так само зазначений деякий прогноз щодо поведінки Росії щодо України. У литовських відомствах впевнені, що на сьогодні Кремль не може впливати на Україну так сильно, як до анексії Криму, зокрема, за допомогою "м'якої сили".
Крім того, наголошується, що Росія ввела обмеження для українського судноплавства через Керченську протоку, і небезпека збройних інцидентів в регіоні все ще існує.