В умовах загострення ситуації з імовірною агресією Росії проти України потрібен «організований і регулярний діалог» між Брюсселем та Москвою. Таку думку висловив державний секретар з європейських справ при МЗС Франції Клеман Бон, передає DW.

За його словами, президент РФ Путін робить ставку на переговори зі США, оскільки це нагадує про “холодну війну” та підкріплює поведінку Росії як “супердержави”. До того ж Путін має на меті розділити європейців.

Ми маємо як представники Заходу триматися спільно та демонструвати єдину європейську позицію, – наводить слова держсекретаря AFP. – Чи достатньо робить Європейський Союз? До цього часу, здається, ні.

Нормандський формат протягом тривалого часу не діяв. Однак тепер його повернули у робочий стан.

Про це розповів глава Міністерства закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан минулого тижня. Зараз на столі переговорів перебувають питання обміну полоненими, гуманітарних перспектив та відведення важкого озброєння.

Нормандський формат перебував тривалий час у неробочому стані, але зараз він знову запрацював, – заявив глава французького МЗС.

Жан-Ів Ле Дріан також нагадав, що представники Франції та Німеччини провели дискусії у Києві та Москві. Водночас Париж виступає за “серйозний і вимогливий діалог” з Росією.

Такий діалог потрібно вести без будь-якої двозначності. Ми попередили, що нове посягання на територіальну цілісність України мало б масштабні наслідки,– наголосив міністр.