Захід почав розуміти, що їм варто все ж обʼєднатись та затвердити допомогу Україні, щоб ми могли зупинити Росію. І зараз перед світом фактично стоїть ультимативний вибір – консолідувати зусилля над Україною, або ж вступати у війну і бачити російські війська на власних територіях. Про це повідомив колишній головнокомандувач збройними силами США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес в інтервʼю “ВВС Україна”.

Годжес зазначив, що ймовірність переходу Росії на наступний рівень атаки, – чогось більшого, ніж вона уже робить із дезінформацією, кібербезпекою та порушенням повітряного простору, – “залежатиме від того, чи вважатимуть росіяни, що ми не готові, не обʼєднані, що ми ніяк не відповідатимемо”. Саме тоді ризик ескалації зросте.

З іншого боку, зауважив Годжес, Росії для нападу на НАТО необхідно буде дуже добре підготуватися, і вона також буде оцінювати ймовірні негативні наслідки від ескалації конфлікту.

“Я не думаю, що вони дурні. Якщо вони досягнуть успіху в Україні, тоді зможуть перейти кудись іще впродовж двох-трьох-чотирьох років. Звичайно, така можливість існує. Але їм доведеться багато поміняти, щоби підготуватися до нападу на НАТО. Тому що їх має хвилювати, що ми можемо належним чином відповісти. Це можливо, так, ми повинні до цього готуватися. Я не думаю, що це ймовірно, якщо Сполучені Штати не відвернуться від Європи, від України”, – переконаний Годжес.

Він також додав, що західні союзники мають допомогти Україні виграти промислову конкуренцію, забезпечити постачання амуніції та технічне обслуговування, і в той же час атакувати російську логістику. Якщо це відбудеться, Україна зможе перемогти, переконаний генерал.