Зараз на Південному напрямку російські загарбники будують лінію оборони, щоб утримувати території взимку. Водночас вони можуть відступити з Енергодара й створити над містом безпольотну зону.

Про це для в одному з інтерв’ю розповів експерт Українського інституту майбутнього та колишній працівник СБУ Іван Ступак.

“Найближчим часом дуже ймовірний “жест доброї волі” в Енергодара. Розганяють цю історію російські телеграм-канали, які пов’язані з вагнерівцями. Нагадаю, що вони зараз стали дуже потужними, розпіареними, мають свої ділові центри”, – зазначив Ступак.

Експерт також розповів про останні заяви ворога. Зокрема, федеральне агентство новин, яке у власності Євгєнія Пригожина, повідомило, що Енергодар та Запорізьку АЕС передадуть під керування МАГАТЕ. Вони заявили – буде приблизно радіус від 10 до 40 кілометрів безпольотна зона, де не перебуватимуть ні українські, ні російські військові.

У будь-якому випадку, для нас це буде великою перемогою. Не обстрілюватиметься Дніпропетровська та Запорізька області. Цього можна очікувати вже найближчим часом, – розповів Ступак.

Окрім того, додамо, що росіяни, які залишили правий берег та зосередилися на лівому, отримали поповнення та окопалися у районах Вугледара, Авдіївки, Бахмута, Лисичанська.

Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан.

Світан повідомив, що ворог будує другу лінію оборони вздовж річки Айдар: від Старобільська до Щастя, що під Луганськом. Армія РФ не розраховує на свою першу лінію оборони, що біля Сватова та Кремінної, адже ЗСУ її швидко знищать.

Світан зазначив, що мобілізовані восени росіяни вже починають заходити двома шляхами:

через Валуйки, Сватове. Там укріплення лінії оборони від Сватове до Кремінної;
через Ростов, Маріуполь й далі переважно їх перекидають на Запорізький фронт.
“Запорізький фронт має близько 250 км: від Запоріжжя до Донецька.

А саме Запоріжжя, Оріхів, Гуляйполе, Вугледар. Глибина фронту близько 100 км до Азовського моря. Росіяни ще якось вибудували лінію оборони вздовж основної лінії фронту, тобто від Запоріжжя до Донецька. Проте в них щільність військ на глибину в 100 км недостатня для протидії будь-якій розсікаючій атаці українських військ”, – пояснив Роман Світан.

Саме тому ворог намагається збільшити щільність військ в 100-км зону до армійської глибини фронту.

За словами експерта, колони з частково мобілізованими йдуть з Ростова на Маріуполь й далі на Розівку вбік Полог і Токмаку. Також рух цих колон зафіксували у напрямку Бердянська й Мелітополя на збільшення оборонних заходів гарнізонів Маріуполя, Бердянська й Мелітополя.

Також додамо, що держава-терористка активно готується до наступу ЗСУ для звільнення Криму, тому створює позиційні райони на півночі Джанкойського району. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк.

Черняк заявив, що воєнна розвідка України станом на сьогодні не фіксує евакуації загарбників із півночі Кримського півострова.

«Однак ми бачимо, що вони активно готуються до оборони. Створюють оборонну смугу як на лівому березі Дніпра у Херсонській області, так і на адміністративному кордоні з Кримом, на півночі півострова. Зокрема, будують два позиційні райони в північній частині Джанкойського району. Для них це дуже важливо, адже у результаті контрнаступу українських сил північ Криму буде зоною ураження ЗСУ», – зазначив Черняк.

Говорячи про евакуацію росіян та колаборантів із Херсонщини, Запоріжжя, представник воєнної розвідки зауважив, що більшість із них намагається потрапити не до Криму, а на територію Росії.

«Навіть вони розуміють, що так чи інакше Крим для Росії буде втрачений і повернеться до України», – акцентував Черняк.