Резонансний скандал після заяви першого заступника глави української делегації ТКГ Донбасом Вітольда Фокіна про загальну амністію і особливий статус для всього Донбасу набирає обертів.

Після того, як глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що ідеї Фокіна не відповідають національним інтересам і офіційній позиції держави, а в Офісі президента України запевнили, що заяви Фокіна не відображають офіційної позиції України щодо врегулювання ситуації на Донбасі, представник Донецької області в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш прояснив ситуацію.

Він запевнив, що слова Фокіна спотворили і текст був поданий в двозначному значенні. За словами Гармаша, ідеї Фокіна по Донбасу не зовсім те, про що всі подумали. Про це учасник ТКГ по Донбасу написав на своїй сторінці в Facebook.

“Ми поспілкувалися сьогодні. Причому, він сам наполіг на цьому, щоб прояснити позиції і не було ніяких недомовок. Показав узгоджений їм текст свого інтерв’ю, який виявився не зовсім ідентичним тому, що було опубліковано. Зокрема, після слів про загальну амністію, виявилося, були ще слова “крім тих, у кого руки по лікоть в крові”. Але ці слова, чомусь, пропали… “, — пояснив ситуацію Гармаш.

Що стосується особливого статусу для всього Донбасу, то Фокін, за твердженням Гармаша, має на увазі під цим висловлюванням ті самі “вільні економічні зони”, про які раніше говорив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

“Причому, я впевнений, він не викручується, не лукавить. Він щирий і дуже емоційно переживає все, що зараз пишуть йому і про нього…”, — додав Гармаш.

Начну с самого резонансного – известных идей Витольда Павловича. Мы пообщались сегодня. Причем, он сам настоял на этом,…

Опубликовано Sergiy Garmash Среда, 2 сентября 2020 г.

Як відомо, раніше Фокін заявив, що для припинення війни в Донбасі, на його думку, слід “оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще — всього Донбасу”. Його слова викликали великий резонанс і хвилю критики як в політичних колах, так і серед громадськості.

Він вважає, що “і з того боку, і з іншого боку було скоєно багато злочинів”.

На думку Фокіна, на переговорах в рамках Тристоронньої контактної групи слід дотримуватися політики взаємних поступок.

“Саме в розмові з російською стороною і представниками Донбасу ми маємо домогтися взаємних поступок. Якщо ми погодимося з їхньою вимогою загальної амністії, вони, думаю, підуть нам назустріч і відмовляться від вимоги міняти Конституцію для спецстатусу”, – пояснив Фокін.

“Є ж ще одна сторона, критично налаштована до всього, що ми робимо, і всіляко заважає укладенню миру на Донбасі. Це люди, які вважають навіть режим тиші кроком до капітуляції”, – додав він.

Важливо відзначити, що цей скандал стався за кілька днів до засідання ТКГ Донбасом, на якому команда президента РФ влаштувала новий демарш.

Представники Кремля почали шантажувати команду Зеленського обміном полонених, відмовляючись його проводити, якщо офіційний Київ не погодиться на вибори в ОРДЛО.