Країни Європейського Союзу хочуть бачити Україну у своїй європейській родині. І Україна, попри труднощі, крок за кроком прямує до повноправного членства в ЄС, примудряючись одночасно захищатися від російської агресії і впроваджувати необхідні реформи.

Про це заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час засідання колегії єврокомісарів – уповноважених із 27 країн ЄС, в якому онлайн взяв участь президент України Володимир Зеленський. Вона також додала, що у Європі є політична воля до пошуку можливостей спрямування заморожених російських активів на відбудову України.

Звертаючись до Зеленського, глава Єврокомісії запевнила його, що ЄС прагне бачити Україну рівною серед рівних європейських держав.

«Ми зараз хочемо надіслати вам рішучий меседж: ми хочемо бачити вас у нашій європейській сім’ї», – наголосила вона.

Також Урсула фон дер Ляєн відзначила прогрес України у виконанні умов для вступу до Євросоюзу.

«Я хочу сказати зі свого досвіду: мене вражає, що ви можете боротися з повномасштабною агресією і водночас – глибоко реформувати Україну. Це дійсно вражає. І історія вам покаже, що ви робите правильну роботу і ви на правильній стороні», – підкреслила глава Єврокомісії.

Стало відомо, що 8 листопада Європейська комісія планує представити оцінку прогресу, досягнутого Україною в її заявці щодо членства. Це є ключовим кроком у рішенні блоку щодо початку переговорів про вступ з Києвом.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на трьох чиновників.

Оцінка буде представлена ​​в щорічному звіті Єврокомісії, у якому буде детально описано, наскільки країни, які бажають приєднатися до блоку, просунулися у виконанні необхідних економічних, правових та інших критеріїв.

Очікується, що Київ отримає позитивну рекомендацію, можливо, за додаткових умов, пов’язаних із боротьбою з хабарництвом та правами меншин, причому останнє питання було порушене Угорщиною, зазначає агентство.

Щодо інших претендентів, то цього тижня посадовець ЄС заявив, що схожу позитивну рекомендацію може отримати Молдова.

Щодо Грузії «все ще не визначено», чи отримає вона офіційний статус кандидата, сказав один з чиновників.

Будь-які рішення щодо розширення вимагають одностайної підтримки всіх членів блоку, чого може бути важко досягти країнам Західних Балкан, вважають чиновники та дипломати ЄС.

Замість цього, за їхніми словами, регіон може отримати додаткову фінансову допомогу від перегляду спільного бюджету блоку, про що також має прийняти рішення на грудневому саміті.

Reuters зазначає, що під час саміту лідерів ЄС 14-15 грудня очікується прийняття рішення щодо початку офіційних переговорів про членство з Україною.

Тим часом голова Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба впевнений, що. Єврокомісія дасть позитивний висновок стосовно початку переговорів про вступ України до Євросоюзу до кінця поточного року.

Він зазначив, що Україна «зробила все», щоб отримати позитивний висновок від Європейської комісії. Зокрема, нещодавно Верховна Рада ухвалила закон про політично значущих осіб.

«Безумовно, питання вступу України в ЄС – це питання історичної ваги не лише для України, але й для Європейського союзу. Тому довкола історичних рішень, таких як відкриття переговорів про вступ, буде багато нервозності, спекуляцій, намагань розіграти це питання для вирішення якихось окремих питань», – застеріг він.

Кулеба зазначив, що українська влада має постійний звʼязок з керівництвом Євросоюзу, щоб «пройти цей шлях і відкрити переговори про членство».

«Я постійно спілкуюся з міністрами кожної країни-члена ЄС для того, щоб ми пройшли цей шлях максимально гладенько, як любить казати мій батько, «як качечка по воді», – підсумував він.