Як заявив секретар РНБО Олексій Данілов, українські військові пішли у великий наступ і змогли звільнити практично відразу велику ділянку окупованої землі в Харківській і Херсонській областях.

Він також наголосив, що всі в країні думали, що після цього ривка незабаром буде перемога і війна припинитися. Однак все сталося інакше.

«Українські сили сподівалися повернути собі ділянки території, завойовані Росією під час вторгнення у лютому 2022 року, а також перерізати Російські лінії постачання до Криму. Але через відсутність переваги в повітрі і потужної російської оборони наші зусилля, схоже, зайшли в глухий кут з настанням зими», — сказав Данілов.

Секретар РНБО додав, що Україна продовжить боротьбу і сподівається на отримання нових пакетів західної допомоги, які допоможуть наблизити перемогу.

«Пакет на суму 60 мільярдів доларів зараз втягнутий у внутрішню партійну політику, а час до різдвяних канікул в Конгресі закінчується. Менша частина республіканських законодавців у США скептично ставиться до надсилання додаткових коштів. Але якщо трапиться так, що ми отримаємо подарунок до Різдва, ми будемо цьому раді», — резюмував Данілов.

За його словами, це не означає, що Україна програє війну проти Росії.

«У травні кожен громадянин нашої країни хотів, щоб війна закінчилася якнайшвидше. Надії були, але вони не виправдалися. Те, що ми два роки захищаємо нашу країну, — це вже велика перемога», — наголосив Данілов.

Секретар РНБО зазначив, що українці були надто оптимістичними.

«Люди іноді помиляються. Не можна все життя бути відмінником», — зауважив він.

Данілов сказав, що наразі ситуація на фронті «дуже складна», а старі підручники з війни, в тому числі НАТО, «мають бути відправлені назад в архіви».

«Не було війни, подібної до тієї, яку ми маємо в нашій країні — ні у 20, ні у 21 столітті», — підсумував він.

Крім того, Данілов відмовився говорити, коли може з’явитися новий поштовх до звільнення тимчасово окупованих територій.