Президент України Володимир Зеленський закликає чинну самопроголошену владу Білорусі провести повторні вибори президента. На його думку, діалог білоруської влади та народу може посприяти виходу з політичної кризи.

Протести в Білорусі впливають і на Європу. Про це заявив Зеленський в інтерв’ю словацькому економічному виданню Hospodárske noviny, передає пресслужба Офісу Президента.

За словами Зеленського, протести у Білорусі викликали найбільшу політичну кризу в країні за час її незалежності.

“Така криза має вплив не лише на сусідні з Білоруссю країни. Події там уже мають наслідки для Європи. Ми бачимо, що виникла найбільша політична криза за всі роки незалежності Білорусі. Вона також пов’язана з економічною та соціальною кризами, які вже визріли та проявляють наслідки,” – заявив президент.

Глава держави додав, що якщо сценарій політичної кризи в Білорусі буде негативним, то щонайменше сотні тисяч білорусів емігрують до країн Європи, як біженці.

Український лідер висловив думку, що найкращий вихід з кризи в Білорусі – провести нові чесні вибори президента.

“Якщо кандидати впевнені у своїй перемозі, то немає чого боятися ще одних виборів. Це дії влади, яка не боїться свого народу,” – пояснив Зеленський.

Він наголосив, що в час протестів як ніколи важливий діалог можновладців та суспільства. Чинній владі потрібно уникати насильства та дбати про свій народ.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко. Водночас за результатами незалежних екзитполів, президентом Білорусі стала головна опонентка Лукашенка Світлана Тихановська.

Обурені білоруси вийшли на мирні протести. Силовики влаштували жорстокий розгін мітингувальників. ОМОНівці били протестуючих, застосовували проти них зброю та затримували.

За весь час протестів 5 людей загинули, сотні були поранені. Понад 7 тисяч білорусів затримали.