Рада призначила Пристайка очільником МЗС.

Верховна Рада 29 серпня призначила Вадима Пристайка на чолі Міністерства закордонних справ. Його кандидатуру вніс до парламенту сьогодні президент України.

Голоси за Пристайка віддали 310 нардепів, 49 утримались.

Вперше кандидатуру Пристайка президент вносив у Раду ще на початку червня. Тоді Пристайко був зовнішньополітичним радником Зеленського, а також заступником глави Адміністрації президента. Одночасно з цим Зеленський підписав подання на звільнення Павла Клімкіна з посади голови МЗС. Той 17 травня написав заяву про відставку, однак парламент не підтримав його рішення і МЗС на декілька місяців залишилося без затвердженого Радою керівника дипломатії країни.

Новому міністру закордонних справ країни 49 років. Пристайко займається міжнародними справами з 1994 року, у МЗС він працює з 1997 року.

З 2002 року працював в Управлінні з питань зовнішньої політики Адміністрації президента, згодом заступником директора Департаменту НАТО МЗС України, радником і заступником голови дипломатичної місії Посольства України в США.

Із грудня 2014 року Пристайко працював заступником міністра закордонних справ України — керівником апарату. У вересні 2017 року він очолив місію України при НАТО.

У липні цього року президент Зеленський включив Пристайка у Раду національної оборони та безпеки України.