Місто-фортеця Бахмут не в кільці, і навряд чи російським окупантам вдасться взяти його в кільце. Таку думку висловив український солдат, який воює в обложеному населеному пункті, пише автор ТГ-каналу “Бахмутський демон”.

“Бахмут не в кільці і навряд чи його візьмуть. Вони вже самі, схоже, в те не вірять. Тут весна, дорога життя прострілюється, але вона наша. Якщо до квітня утримаємо, далі процеси зміняться, і почнемо поступово їх тіснити. Але повірте, нам Бетон розповів, що буде хороша дискотека. Для тих, хто в танку, Бетон – то Сирський”, – написав український захисник.

Варто зазначити, що у Бахмуті Донецької області тривають запеклі бої. Частина цього населеного пункту під контролем російських окупантів, частину утримують бійці ЗСУ та інших українських підрозділів.
Під час засідання Ставки Верховного Головнокомандувача 14 березня прийняли рішення продовжувати оборону Бахмута. Поблизу міста задіяні найбільш боєздатні угрупуванні росіян, що не дає окупантам просуватися на інших напрямках.

Таку думку в ефірі висловив військовий експерт Юрій Федоров. За його словами, на Бахмутському напрямку росіяни просуваються на декілька метрів щодоби.

Він розповів, що найбільші втрати на цьому напрямку мають найманці ПВК “Вагнер” Євгєнія Пригожина. На думку Федорова, це дуже вигідно для російських генералів.

“ПВК “Вагнер” на чолі з Пригожиним має найбільші втрати. ЗСУ їх просто знищують. Військовий потенціал Пригожина, який є конкурентом для російського командування, можливо, навіть для самого Путіна, скорочується”, – пояснив експерт.

Юрій Федоров зазначив, що битва за Бахмут дуже сильно зв’язує руки російській армії. На цьому напрямку задіяні найбільш боєздатні частини ворога. Поки росіяни не візьмуть Бахмут, не зможуть використати їх на інших напрямках.

Це послаблює наступальний потенціал росіян, які намагаються наступати з Кремінної на Лиман, на півдні, в районі Мар’їнки, Авдіївки, Вугледара. Там послаблюється наступальний імпульс російських військ,– вважає він.

Військовий експерт додав, що зі зміною погодних умов загарбникам буде ще складніше вести наступальні операції.

Військовий експерт Петро Черник заявив, що ситуація в Бахмуті Донецької області зараз дуже важка. Місто-фортеця є стратегічною точкою, звідки дуже зручно вести оборону, але і відхід з Бахмута не призведе до катастрофи.

“Ситуація насправді дуже важка, і це логічно. Путін віддав чи то 9-й, чи то 10-й наказ нарешті виходити на адміністративні кордони Донецької області, а вони зробити цього не можуть. Треба ще окупувати щонайменше 10 тисяч квадратних кілометрів. Бахмут – об’єктивно стратегічна точка. Для них це вже й політичний, і психологічний момент”, – наголосив Черник в ефірі “Еспресо”.

Експерт нагадав, що Бахмут – це височина, і звідти дуже зручно тримати оборону. За його словами, зараз там “перемелюється колосальна кількість живої сили та техніки ворога”.
Під час спроб захопити Бахмут Донецької області російські окупанти рівняють місто з землею. Військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак пророкує колись великому місту долю Марʼїнки, вщент знищеної російськими загарбниками.

“Бої – просто катастрофічно жахливі. І я не уявляю, що залишиться від цього міста”, – наголосив Ступак в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, наімовірніше, Бахмут повторить долю Марʼїнки, що знаходиться неподалік тимчасово окупованого Донецька. Він додав, що міські бої – “одні з найстрашніших боїв, які можна собі уявити”.

“Вони можуть іти довго, криваво і не завжди перспективно для кожної сторони. Під час нападу застосовуються всі можливі сили та засоби: і авіація, і керовані бомби, і некеровані бомби, і артилерія. Тобто знищується район за районом, квартал за кварталом, вулиця за вулицею для того, щоб протиснутися вперед”, – пояснив експерт.