Через те, що окупанти не в силах стримати ЗСУ та готуються втікати із правого берега вони  активно мінують інфраструктуру та й усе, що під руками.

Таку думку висловив глави Херсонської ОВА та військовий ТрО Сергій Хлань. Він також зазначив, що за тією інформацією, яку ми маємо сьогодні – ворог готує “жест доброї волі” на Херсонщині.

Але дуже тривожно від того, яким чином росіяни полишали інші міста, це абсолютна руйнація та жорстокість, – побоюється Сергій Хлань.

На думку Хланя, окупанти попри свою “підготовку до референдуму” все ж розглядають те, що їм не втримати Херсонщину на правому березі, адже у них ускладнена логістика постачання зброї.

Окупанти розуміють, що втриматись на цій землі не зможуть, тому починають мінувати все довкола,– каже Сергій Хлань.

росіяни щось там поставляють понтонними переправами та через Каховську дамбу, але цього не достатньо, аби забезпечити свої запаси на лінії фронту, – резюмує він.

Також Сергій Хлань  зазначив, що російські війська навмисно створюють свої бази на стратегічних об’єктах, де їх не знищуватимуть ЗСУ.

За його словами, тактика російських окупантів – злочинне використання стратегічних об’єктів, цивільного населення для прикриття військ. На проїжджій частині Каховської ГЕС росіяни встановили блокпости та штучно зробили пробку з цивільних авто, затримуючи навмисно авто, та перекидаючи в цей час військову техніку.

Крім того, вони окопуються в унікальних лісах області, які захищають від поширення Олешківських пісків, просування пустелі. Ці ліси між Каховкою та Новою Каховкою були штучно насаджені для збереження екосистеми регіону. Там окупанти облаштовують свої бліндажі, риють окопи, розуміючи, що туди ЗСУ не буде стріляти, щоб не знищувати ці ліси.

Каховська ГЕС – це теж стратегічний об’єкт. Якщо окупанти завдадуть пошкоджень на ГЕС, це призведе до затоплення великої кількості населених пунктів. Вони разом з людьми просто підуть під воду. Такі стратегічні об’єкти мають бути під міжнародним захистом, – говорить Хлань.

Той факт, що у Херсоні окупанти готуються до відступу – рашисти замінували життєво важливі комунікації повідомив представник ГУР МО Андрій Юсов. Серед них газопостачання, електропостачання та водопостачання.

“Тобто, це така стратегія терору та “випаленої землі”, до якої готуються росіяни перед неминучим контрнаступом ЗСУ”, – зазначив Юсов.

Українські воїни мужньо тримають під вогневим контролем усі переправи окупантів на Херсонщині. Спроби загарбників облаштувати альтернативні переправи також ретельно відстежуються.

Так, російські окупанти намагаються відремонтувати пошкоджений Антонівський міст у Херсоні та споруджують альтернативні переправи, проте ЗСУ можуть не пошкоджуючи інфраструктуру зруйнувати плани окупантів.

А от директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь припускає, що російські війська хочуть наступати одразу на двох напрямках. Про це він розповів в одному з ефірів.

Чому багато хто каже, що буде одночасно зараз наступ на запорізькому і на криворізькому напрямках? У них, можливо, є задум пробитися з двох сторін, об’єднатися і закрити таким чином логістичне питання. Якщо вони дійсно так зроблять, у них буде пряме з’єднання з донбаським угрупованням, — вважає Самусь.

Водночас він переконаний, що здійснити цю операцію окупантам не вдасться через втручання російського диктатора Володимира Путіна:

Це мрії російських генералів, які не знають, що їм далі робити. Вони потрапили в пастку, тому що перенесли за політичним рішенням, очевидно, Путіна всі зусилля на Донбас, бо той вимагав ще з квітня окупувати Донецьку, Луганську область, оголосити незалежність так званих „ЛНР“, „ДНР“, провести референдум. Вони референдуми хотіли провести вже давно, а не виходить у них. Коштом того, що вони відтягнули всі сили на Донбас, українська армія створила таку смертельну ситуацію на півдні.

Самусь переконаний, що росіяни на півдні можуть концентрувати скільки завгодно сил, але від цього потужність угруповання не зростатиме.

Навпаки: чим більше там буде сил, тим більше треба ресурсів. Треба буде паливо, боєприпаси, які постійно знищуються нашими HIMARSами. У результаті там буде просто стадо без боєприпасів, без палива, тобто техніка буде стояти, а російські військові будуть просто знищені українською армією, — пояснив експерт.