Комітет виборців України висунув вимогу актору Володимиру Зеленському, який є кандидатом в президенти, оплатити показ серіалу "Слуга народу 3" з виборчого фонду.

На сторінці КВУ в Facebook стверджується, що показ продукту повинен розглядатися як передвиборна агітація на користь Зеленського, посилаючись на ч.1 ст.58 закону "Про вибори президента України", яка встановлює, що передвиборна агітація — це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати "за" або не голосувати за певного кандидата на пост президента.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Фільм "Слуга народу 3" має політичну тематику, позитивно зображує діяльність художнього персонажа Зеленського, а його назва ідентична з назвою політичної партії, висуванцем від якої є Зеленський на виборах президента. Також КВУ закликає Зеленського оплатити показ відеофільму "Слуга народу 3" на телеканалах, які його будуть транслювати, з виборчого фонду кандидата в президенти", — сказано в повідомленні.

За словами голови КВУ Олексія Кошеля, схожа ситуація була в 2018 році в Литві, де один з місцевих політиків частково оплатив зйомки серіалу, який позитивно висвітлював його діяльність. "Головний герой серіалу був візуально схожий на політика, а також в серіалі позитивно згадувалося про його партію. Головна виборча комісія Литви визнала окремі епізоди фільму політичною рекламою із відповідними юридичними наслідками", — сказав Кошель.