Якщо найближчим часом на Заході не почнуть нарощувати темпи і обсяги військової допомоги Україні, то не виключено, що збережеться небезпечна тенденція втрати територій.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

Він упевнений, що дефіцит техніки у ЗСУ обумовлений не фізичною неспроможністю партнерів передати її, а відсутністю політичної волі.

«У США на складах стоять 4 тисячі танків Abrams. Що заважає президенту без всяких фінансувань і зміни законів дати розпорядження Про передачу їх Україні? Відповідні механізми існують», — заявив Жданов.

Він також додав, що американські винищувачі F-16 могли б істотно вплинути на хід бойових дій в Україні, але за відсутності необхідного озброєння у сухопутних військ їхня поява зіграє роль тільки для оборонної стратегії.

«Літаки без танків перемогти нам не допоможуть», — заявив військовий експерт.

Хоча, міністр закордонних справ Нідерландів Ханке Брейнс Слот заявила, що винищувачі F-16 таки будуть передані Україні в 2024 році.

«Ми дуже наполегливо працюємо над тим, щоб зробити можливим постачання літаків F-16 в Україну… Ми робимо все можливе, щоб доставити їх якомога швидше, але у нас є деякі умови, які ще належить виконати. І це має відбутися в 2024 році, і чим раніше, тим краще», — заявила вона.

До того ж, труднощі з озброєнням виникають і у Росії. Як зазначив експерт, в РФ спостерігається стагнація військово-промислового комплексу, а в найближчі місяці фахівці очікують початок рецесії.

«Вони вже зараз відновлюють танки Т-55 і все йде до того, що ми побачимо на полі бою Т-34. Спостерігається тенденція до зниження якості, погіршення тактико-технічних характеристик техніки і озброєння», — сказав Жданов.