Сьогодні, 27 листопада, Олена Зеленська з віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною запустили кампанію «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство». Її старт приурочений до міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства», що триває щороку з 25 листопада до 10 грудня.

Про це перша леді України повідомила у своєму телеграм-каналі.

За словами Олени Зеленської, головна ідея в тому, що з насильством допомагають боротися навіть маленькі кроки.

«Небайдужість врятує чиєсь життя, якщо не мовчати, не відвертатись. Говорити про насильство щодо себе чи щодо близьких не соромно, – це відповідально. Боротися з домашнім агресором – те саме, що боротися з тим, хто напав на твою країну, твій дім», — зауважує дружина президента.

Вона наголошує, що усі ми живемо нині новинами з фронту, повідомленнями про обстріли, про постраждалих від російської агресії. І часто поза увагою залишаються інші повідомлення, за якими теж трагедії.

«Тож, поки країна бореться зі спільним агресором, багато внутрішніх, родинних агресорів продовжують напади. Не лише фізичні. Бо насилля буває психологічне – коли не побили, але принизили, довели до сліз, до самогубства. Ми як суспільство розуміємо: немає виправдань збройній агресії щодо країни. Але коли ж кожен у нашій країні зрозуміє, що так само не може бути виправдання чоловікові, який побив дружину, батькам, які калічать дитину, дітям, які знущаються з немічних родичів? Треба засвоїти, закарбувати у свідомості своїй і суспільній: потерпілий ніколи не винен – винен завжди агресор», — підсумувала Олена Зеленська.