У ЗМІ з’явилась інформація, що першого заступника глави ОПУ Сергія Трофімова можуть звільнити. Його політичне майбутнє нібито “висить на волосині”. Всю цю ситуацію “тримають” лише особисті відносини із Зеленським.

В іншому випадку – Трофімова вже б не було в ОП.

Таку інформацію опублікувало видання “Українська правда” з посиланням на особисті джерела у фракції “Слуга народу”, Кабміні та Офісі Президента. Зазначимо, Трофімов відповідає на Банковій за регіональну політику і є експродюсером студії “Квартал 95”.

У виданні пояснили, що у Трофімова не склалися стосунки з главою ОПУ Андрієм Єрмаком. Це сталось ще у травні, коли Трофімов в одному з інтерв’ю заявив, що хоче стати наступним керівником Офісу замість Єрмака. Також він тоді запевнив, що скандальні “плівки Єрмака” були дуже вразливим ударом для Зеленського.

Радника Єрмака запитували, чи можуть звільнити Трофімова. Він відповів, що оцінку йому може дати лише президент разом з Єрмаком та Шефіром. Джерела “Української правди” повідомили, що у приватних розмовах Єрмак досить роздратовано і з насмішкою відгукувався про це інтерв’ю.

Сам Єрмак запевнив, що в Офісі Президента взагалі не готуються до кадрових змін. “Звісно, ви можете придумати будь-які інші варіанти відповідей, підписавши їх “джерелом у владі”, як це часто бувало. Але станом на сьогодні це так”, – сказав голова ОП.

Однак відомо, що у голови ОП є і серйозна претензія до Трофимова. Йдеться про нібито провал регіональної політики напередодні місцевих виборів. Політтехнолог Михайло Подоляк зауважив, що “перший заступник повинен бути жорсткішим, чітко розуміти функціонал губернаторів”.

Перший заступник керівника Офісу Президента Сергій Трофімов заявляє, що тільки Президент може оцінювати його роботу на тому чи іншому напрямку.

“Заявляю офіційно: на посаду першого заступника керівника Офісу Президента України мене призначив Президент України Володимир Зеленський, і тільки він може оцінювати мою роботу на тому чи іншому напрямку”, – зазначив Трофімов.

Він також висловив думку, що в такий непростий для країни час сили та енергія окремих людей витрачаються на внутрішні війни й інтриги, а не на подолання зовнішніх викликів і зміцнення позицій Президента і України як держави.

“Прочитав сьогоднішній матеріал УП про розклади в ОП. Я так розумію, ми вступили в якусь нову політичну епоху, раз оцінки керівникам ОП і їх роботі тепер роздає радник, який не так давно з’явився в Офісі. Так дійде до того, що радники президентської канцелярії і країною почнуть керувати”, – додав перший заступник керівника ОП.