Російські загарбники не полишають спроб захопити хоча б клаптик української землі. Однак наразі вони ще й планують новий наступ. Зокрема, російські окупанти можуть розпочати активізацію бойових дій на кінець травня – початок червня.

Про це сказав очільник ГУР МО Кирило Буданов.

Як наголосив Буданов, росіяни планують посилити свій наступ вже незабаром, а саме з кінця травня по початок червня.

Глава української розвідки також розповів, що Збройні Сили України будуть відносно добре підготовлені до цього. Однак наразі невідомо, що буде далі.

«Без допомоги нам буде катастрофічно важко. Але, по-перше, ця допомога надходить, хоча й не в достатній кількості. А по-друге, вона буде рухатися вперед», – наголосив він.

Раніше, Буданов був упевнений, що влітку слід чекати російського наступу на Донбасі. Він навіть окреслив, як будуть відбуватися ці дії.

«Росіяни трохи просунуться в бік Часового Яру та рухатимуться до Покровська», — говорив очільник ГУР.

Голова ГУР також вважає, що до початку очікуваного російського наступу суттєвих змін на фронті не буде.

До того ж, Кирило Буданов не відкидає і українського наступу цього року, однак детальніше говорити про це він не став.

Зауважимо, що колишній командувач Об’єднаних сил Великої Британії Річард Берронс і старший науковий співробітник аналітичного центру Whitehall в Королівському об’єднаному інституті оборонних досліджень (RUSI) Джек Вотлінг назвали три можливі напрямки російського наступу. На їх думку – це Харків, Донбас і Запоріжжя.

Харків дуже близько до кордону, і Росія вже активно атакує місто. Можливо, мета окупантів – вирватися з Донбасу.

«На Донбасі росіяни можуть продовжити свою тактику продавлювання української оборони. Вони покладаються на перевагу в живій силі. А от із Запоріжжям ситуація цікавіша. На Запоріжжі є «лінія Суровікіна», де росіяни створили найбільше і найщільніше мінне поле у світі. І тепер окупанти в глухому куті. По-перше, вони могли би просуватися, але не по мінах. По-друге, міни можна частково демонтувати, але Україна помітить такі приготування до наступу», — кажуть вони.

Та додають, що навряд чи росіяни зможуть дійти до Дніпра, хоча часом і заявляють про це. Але, можливо, їхня мета в іншому. Росія може спробувати зламати бойовий дух українців, переконані експерти. А Сили оборони змушені гадати, де саме буде новий наступ окупантів.

Як вже повідомлялось, наразі дії російської армії в Донецькій та Луганській областях пов’язані з підготовкою плацдармів для запланованого ними наступу на початку літа. Основною метою цього наступу буде, перш за все, взяття агломерації Слов’янськ-Краматорськ у Донецькій області.

Таку думку висловив військовий експерт Владислав Селезньов.

Так, після певного затишшя протягом останнього тижня російська армія активізувалася на Куп’янському напрямку в Харківській області на кордоні з Луганською.

“Останні п’ять-шість днів на Куп’янському напрямку противник знову активізував свою діяльність, намагається взяти під контроль лівобережжя річки Оскіл, включно з населеним пунктом Куп’янськ-Вузловий, тому що там розташований найбільший залізничний вузол. Наразі противник веде марні наступальні заходи, проте інтенсивність бойових дій із кожним днем там зростає. Знову ж таки, противник активно використовує авіацію проти наших захисників, зокрема керовані авіаційні бомби. І ситуація там дуже динамічна”, — охарактеризував Селезньов.

Активізація росіян загалом на Лимано-Куп’янському напрямку може свідчити про те, що окупанти готують собі плацдарм для подальшого наступу з півночі на Слов’янськ і Краматорськ — центральні міста в Донецькій області.

“Я вважаю, що нинішню динаміку на полі бою слід розглядати саме в контексті підготовки плацдармів майбутніх дій російської окупаційної армії, з яких вона намагатиметься атакувати наші Слов’янськ і Краматорськ”, — деталізував експерт.